На українському ринку покриття для підлоги склалася стійка тенденція: купити ламінат для споживача краще, ніж вибрати паркет, дерев'яний масив або паркетну дошку. Його популярність пояснюється оптимальним співвідношенням вартості та якості. Він значно доступніший за паркет, при цьому органічно імітує його фактуру, більш практичний в експлуатації і простий у укладанні.
Матеріал має тришарову структуру:
- основа з деревоволокнистої плити (HDF), що несе основне експлуатаційне навантаження, після того як укласти ламінат на підлогу. Просочується вологовідштовхувальним складом;
- декоративний шар із щільного паперу. На нього може наноситися візерунок або фактура, що імітує дерево;
- захисне покриття з акрилатної або меламінової смоли;
- стабілізуючий нижній шар з високими вологовідштовхувальними показниками. Може додатково інтегруватися зі звукоізолюючою підкладкою.
Види ламінату
Прагнучи максимально задовольнити потреби покупців, виробники постійно розширюють асортимент, пропонуючи різноманітні види ламінату в інтернет магазин і не тільки.
Ламінат за класом навантаження
Європейська Асоціація Виробників розрізняє 6 класів навантаження: 21, 22, 23, 31, 32, 33. 34-й офіційно не занесений до класифікації. Навпаки типи 21-23 практично не випускають через низькі показники зносостійкості і довговічності. При цьому ламінат 32 клас, 33 і 34, призначені для комерційних приміщень, застосовуються і в житлових кімнатах.
В даний час на ринку можна купити такі класи:
- 31 або (АС3). Характеризується низьким рівнем навантаження, що витримується, і невеликим терміном експлуатації (10-12 років для житлових і 2-3 роки для комерційних приміщень);
- 32 клас (АС4). Може витримувати середній рівень навантаження та служити до 15 років у житлових та до 5 у громадських приміщеннях;
- 33 (АС5). Високоміцний ламінат 33 клас для інтенсивних навантажень експлуатується у середньому 20-25 років;
Види ламінату за товщиною
Цей показник варіюється в діапазоні 6-12 мм, що визначає різні умови експлуатації. Товщина в 6 мм – далеко не найкращий варіант із терміном служби не більше 2-3 років, низькою міцністю та надійністю замкових з'єднань. На порядок витриваліший ламінат 8 мм ідеально підійде для житлових кімнат. Це найбільш ходова позиція на ринку. Він довговічний, вологостійкий, витримує значні навантаження.
Для комерційних приміщень краще віддати перевагу ламінату 10 мм або ламінату 12 мм з підвищеними показниками міцності. Він зможе тривалий час витримувати інтенсивні навантаження, зберігаючи початковий зовнішній вигляд.
Зверніть увагу! Якщо планується укладання системи тепла підлога під покриття для підлоги, його товщина не повинна перевищувати 10 мм. В іншому випадку більша частина тепла поглинатиметься HDF-плитою.
Наявність фаски
Вона є крайкою з боків кожної ламелі. Купити ламінат з фаскою має сенс, якщо хочеться отримати покриття максимально наближене на вигляд до паркетної підлоги. Змонтований ламінат без фаски виглядає як суцільний масив.
Дизайн планки ламінату
Залежно від структури розрізняють:
- ламінат 1 смуговий . Дозволяє сформувати однорідну цілісну структуру підлогового покриття, яке виглядатиме респектабельно;
- 2-смуговий. У цьому випадку планка складається з двох частин, що трохи відрізняються відтінком. Такий варіант полегшує підбір кольору плінтусів, меблів;
- мультисмуговий. Включає вузькі планки різних кольорів, що дозволяє максимально точно імітувати фактуру паркету.
Залежно від розміру планок розрізняють вузький та широкий ламінат . Перший має ширину не більше 15 см і підходить для невеликих приміщень. До другої категорії потрапляють ламелі від 30 см, укладання яких створює ідеальну імітацію дерев'яної дошки або кахельної плитки.
Поряд із традиційним ламінатом під дерево набирає популярності імітація фактури каменю. Крім того, споживачеві доступні варіанти дизайну ялинка, модульний, з дизайнерськими візерунками і т.д.
Особливості ламінату
Залежно від марки та колекції покриття може мати специфічні властивості. Наприклад, вологостійкий ламінат виробляється з HDF плит високої щільності, які просочуються спеціальним складом для запобігання розвитку грибка та плісняви. Верхній шар може бути ідеально гладким або рельєфним із імітацією фактури деревини. Крім того, випускаються різновиди з глянсовою, матовою або напівматовою поверхнею.
Окремим класом випускається водостійкий ламінат , поява якого розширила сферу використання покриття. Справа в тому, що найбільш слабким місцем є місця з'єднання ламелей. При попаданні до них води окремі елементи деформуються. Застосування пластику замість деревоволокнистої текстури дозволило зробити матеріал несприйнятливим до контакту з водою. Завдяки цьому його можна укладати у ванній або кухні.
Популярний колір ламінату
Різноманітність відтінків, представлених в асортименті виробника дозволяє підібрати ідеальний варіант для будь-якого інтер'єру. Найбільшою популярністю користується класичний білий ламінат , коричневий, бежевий, що підходить практично для всіх приміщень. Чорний ламінат з матовою текстурою виглядає дорого та респектабельно, особливо на контрасті зі світлими меблями. У споживача також є можливість купити кольорове покриття для створення ексклюзивного, неповторного, яскравого дизайну. Ну і не втрачає своєї актуальності ламінат червоне дерево .
Популярні бренди ламінату
Безперечними лідерами ринку були й залишаються європейські виробники. Найбільш відомі серед них:
- Німецький ламінат Classen із посиленими замковими сполуками, високими показниками екологічності, пожежної безпеки;
- Ламінат AGT. Представлений широким асортиментом розмірів із доступною ціною;
- Австрійський ламінат Kaindl, 95% якого становлять альпійські породи деревини. Зміст формальдегіду тут у середньому на 15-20% нижче за суворі європейські стандарти;
- Французький ламінат Alsapan. Високоміцна дошка, що ламінує, придатна для комерційного використання, що випускається в широкому розмаїтті колекцій;
- Бельгійський ламінат Quick Step з унікальною замковою системою Uniclic, що дозволяє замикати ламелі одним натисканням. Високі показники міцності, довговічності досягаються за рахунок застосування інноваційної технології Scratch Guard під час виробництва;
- Ламінат Kronotex – ще один представник Німеччини, продукція якого відрізняється підвищеною стійкістю до зовнішнього впливу: вологості, забруднення, перепадів температур, механічних пошкоджень, зносу, побутової хімії. Ці характеристики вдалося отримати завдяки застосуванню спеціальної плівки в шарі, що стабілізує, і нанесенню верхнього покриття overlay;
- Ламінат Haro, що продовжує традиції німецької якості та надійності. Випускається у найширшому розмаїтті дизайнів панелей. В асортименті можна знайти одно-, дво- чи трисмугові варіанти, широкі або звужені панелі, стилізацію під різні породи деревини.
Популярні країни-виробники ламінату
Український ринок надає споживачеві можливість вибору із значної кількості варіантів підлогових покриттів, представлених у широкому ціновому діапазоні та з різними техніко-експлуатаційними характеристиками. Наприклад, турецький ламінат відрізняється оптимальним поєднанням вартості та якості, оскільки дана країна-виробник позиціонує свій продукт у середній ціновій категорії. При цьому доступність аж ніяк не позначається на характеристиках міцності, стійкості до зовнішніх факторів, естетичності.
Найбільш надійне, довговічне покриття, що завоювало визнання українського споживача, виробляється в країнах ЄС. Якщо випускає ламінат Німеччина, Франція або Іспанія, можна не сумніватися у відповідності до готового продукту заявленим виробником характеристикам. Важливим критерієм оцінки є також членство в європейській асоціації EPLF, що гарантує дотримання високих стандартів якості під час виготовлення продукту.
Широкою популярністю в нашій країні користується австрійський ламінат, зокрема бренд Kaindl, що став синонімом високої якості, довговічності, надійності. Продукт цієї марки не боїться вологості, впливу ультрафіолету. При цьому він простий у догляді і дозволяє на десятиліття забути про будь-які проблеми з покриттям для підлоги.
Особливе місце в конкурентному ряду займає ламінат з Бельгії, що відрізняється підвищеними показниками екологічності за неперевершених технічних показників. Він одноголосно визнаний експертами у всьому світі як лідер якості. Єдиний недолік матеріалу – найвища вартість.
Переваги та недоліки ламінату
Плюсів від укладання даного покриття незрівнянно більше, ніж мінусів:
- Прийнятна ціна на ламінат. Матеріал доступніший, ніж паркет, дошка або масив, хоча і коштує дорожче за лінолеум;
- Стійкість до значних механічних навантажень. Не деформується навіть під дією ваги великогабаритних меблів;
- Широкий діапазон робочих температур, що дає можливість облаштовувати під покриттям теплу підлогу;
- Чудова теплоізоляція. Чудово тримає тепло, забезпечуючи комфорт для ніг;
- Зносостійкість. Якщо купити ламінат гарної якості від перевірених європейських виробників, заявлені характеристики міцності повністю відповідатимуть дійсності;
- Простий монтаж. Підлога збирається за допомогою торцевих замків без застосування клею. За потреби конструкцію можна розібрати, зберігши цілісність кожної ламелі;
- Практичність. Покриття не потрібно натирати спеціальними складами, лакувати або циклювати. Достатньо протирати його вологою ганчірочкою.
Крім переваг є у матеріалу та мінуси. У найбільш розкручених брендів ціна на ламінат може бути досить високою. Не варто забувати і про низьку стійкість до дії вологи. Калюжа розлитої води може стати причиною здуття та деформації дошки.
Зверніть увагу! Перед укладанням покриття необхідно ідеально вирівняти чорнову основу, інакше не уникнути скрипу підлоги під час ходьби та утворення щілин між окремими елементами.
Купити ламінат у Києві від магазину «Світ Підлоги та Декору»
За роки успішної діяльності наша компанія налагодила довгострокову співпрацю з європейськими виробниками і є офіційним дилером цілого ряду всесвітньо відомих брендів.
Наш магазин ламінату в Києві надає можливість на власні очі побачити весь представлений на сайті асортимент, переконатися у відмінних естетичних характеристиках, високих експлуатаційних показниках. Якщо замовити ламінат через інтернет магазин, доставка здійснюється у всі регіони України. Перевага покупки підлогових покриттів в «Світі Підлоги та Декору»:
- гарантована відсутність підробок;
- одна з найкращих цінових пропозицій якісних європейських матеріалів у даному ринковому сегменті;
- отримання кваліфікованої розгорнутої консультації;
- найширший асортимент матеріалів різного дизайну, класу зносостійкості тощо;
- можливість замовити послуги укладання від професійних монтажників.
Купити ламінат в інтернет магазині «Світ Підлоги та Декору» – це реальна можливість придбати дійсно якісне покриття для підлоги від провідних європейських брендів за привабливою ціною.
Часті питання
Які види ламінату найпопулярніші?
Найбільший попит у споживача мають європейські високонадійні марки товщиною 8-10 мм з класом зносостійкості 31-33.
Скільки коштує квадратний метр ламінату?
Ціна варіюється в широкому діапазоні в залежності від технічних характеристик, дизайну, бренду виробника. Розкид становить від 400 до 1400 грн за м2.