Ліпний декор
Ліпнина у виставковому залі
Ліпний декор – доступна розкіш
Храми та палаци з давніх часів прикрашали багатими різьбленими орнаментами та фігурами. Але витесувати всю цю красу з каменю довго та дорого. Будь-яка помилка різьбяра могла зіпсувати велику роботу. І тоді хтось вигадав ліпний декор.
Алебастр, гіпс, кераміка – ось матеріал, з якого, зокрема, наші предки робили імітацію різьблення по каменю. Зразки цього мистецтва в Україні зустрічаються у старовинних особняках, на стелях музеїв та державних установ, університетів. Ви можете постаратися відтворити ці шедеври сучасними матеріалами – ліпнина з поліуретану дешева, легко та швидко клеїться, просто фарбується.
Види ліпного декору
Що таке ліпний декор у сучасному дизайні внутрішніх приміщень? Це накладні цільнолиті або складні з окремих фрагментів об'ємні орнаменти. У наші дні їх виготовляють із різних пластмас.
Вони не несуть конструктивного навантаження і є лише прикрасою інтер'єру. Можуть виглядати як:
- Колони та напівколони;
- "Розетки" на стелю;
- Молдинги та фризи;
- Квіти, постаті тварин, міфічних персонажів;
- Пілястри;
- Стельові карнизи;
- Плінтуси для підлоги.
Останні два найменування ліпного декору зустрічаються майже в кожному будинку, обрамляючи та відокремлюючи стелю від інших за кольором стін. Ці елементи випускаються гладкими, різьбленими або профільованими. Відрізняються за шириною, товщиною, глибиною візерунка. Довжина стандартна від 2,0 м до 2,4 м, продається поштучно.
Через дешевизну матеріалу ціна на ліпні елементи цілком доступна. Приклеюються будівельними швидковисихаючими суперклеями. Навіть якщо відклеїться, можна приклеїти на місце самостійно. Вони не б'ються, не виділяють речовин, що різко пахнуть і через малу вагу не травмонебезпечні.
Ліпнина: особливість сучасних інтер'єрів
Дизайнерські рішення сучасних будинків та квартир настільки ж різноманітні, як і смаки їхніх господарів. Іноді дрібні та другорядні деталі повністю змінюють вигляд приміщення. Часто такою дрібницею стає ліпний декор, який є у багатьох архітектурних стилях:
- Античною;
- Мавританському;
- Прованському;
- Бароко;
- Рококо;
- Ампір;
- Модерні;
- Англійською і т.д.
Не виключено його застосування для фасаду та зовнішніх стін. Десь він оформляється під мармур чи покривається золотом, підкреслюючи розкіш. В інших випадках забарвлюється в тон зі стінами та стелею. Десь ще є білою рамою яскравим панелям, нішам, камінам. Зрозуміло, справжній камін не варто прикрашати легкозаймистими деталями. Колони та карнизи з поліуретану використовують для монтажу вогнищ-«обманок».
Купити ліпний декор у Києві
Різноманітність видів ліпного декору від різних виробників дозволяє підібрати для ремонту ідеальне доповнення. Часто можна потрапити на знижки в інтернет-магазинах, але це не означає, що товар є поганою якістю або немодним. Терміну придатності формований поліуретан не має, а мода в наші дні дуже демократична.
Фірма «Світ підлоги та декору» пропонує купити у Києві ліпні карнизи, пілястри, колони та інші елементи. Якщо ви не знайдете в нашому каталозі бажаний варіант – можете замовити нам його доставку або виготовлення за індивідуальними ескізами у місцевих виробників.