Паркетна дошка дуб

У ряді матеріалів для облицювання підлоги паркетна дошка дуб займає одну з лідируючих позицій. По-перше, ця порода деревини досить поширена та затребувана на вітчизняному ринку. По-друге, купити паркет на порядок дорожче, ніж паркетну дошку, хоча остання практично не поступається йому в міцності, довговічності та естетичних характеристиках.

Будова дошки дубового паркету

Особливість цього покриття полягає в тому, що воно має багатошарову структуру:

 1. Нижній шар. У більшості різновидів це суцільний лист (1,5-3 мм) із фанери або хвойного дерева.
 2. Проміжний. Планки товщиною 7-9 мм із недорогих сортів деревини, найчастіше хвойних.
 3. Верхній декоративний. Безпосередньо паркет Дуб, планки якого можуть бути від 1 до 7 мм завтовшки, що багато в чому визначає ціну, стійкість до стирання, довговічність.

Кожен із шарів розташовується перпендикулярно попередньому для забезпечення максимальної міцності покриття. Залежно від кількості плашок, з яких складається верхня планка, буває 1 смугова паркетна дошка - вона формує однорідну структуру підлоги і коштує дорожче за інші різновидів, а також 2-, 3- та 4-смугова. Ці варіанти відносяться до категорії бюджетних, однак за умови грамотного підбору та установки виглядають не менш дорого та респектабельно.

Паркетна дошка дубова

Переваги та недоліки дубового паркету

У різноманітності аналогів з інших порід дерева паркетна дошка з натурального дуба користується підвищеним попитом із низки причин:

 • високі показники міцності, зносостійкості, довговічності, які визначає підвищена щільність цієї породи дерева;
 • оригінальний візерунок, який формується з річних кілець протягом усього життя рослини;
 • різноманітність колірної гами покриття, що залежить від віку, сорту, місця проростання;
 • відмінні теплоізоляційні характеристики, що дозволяє зберігати тепло в приміщенні;
 • підвищена стійкість до впливу вологи.

Ціна на паркет дубовий дещо вища, ніж на інші породи деревини, наприклад, ясен. Однак переваги від експлуатації такої статі згодом перекривають понесені витрати.

Основні види паркетної дошки із дуба

Сучасний вітчизняний ринок пропонує споживачеві безліч варіантів підлогових покриттів для приміщень будь-якого призначення, планування, площі.

За кольором паркету

У колекціях виробників можна купити дубовий паркет практично будь-якого кольору від білого до шоколадного. Ця характеристика багато в чому залежить від віку дерева. Молоді породи відрізняються світлими, жовтуватими відтінками, старі – коричневими, золотавими, темними.

Благородно виглядає чорна паркетна дошка, чий глибокий насичений колір підкреслює вишуканість і лаконічність класичних інтер'єрів. Світлі відтінки хороші для невеликих приміщень, оскільки візуально розширюють простір.

Паркетна дошка дубова

Популярні бренди

 • польська паркетна дошка Barlinek, що експортується до 75 країн світу, в т.ч. в Україна. Відрізняється високою міцністю, стабільністю конструкції, що уможливлює укладання покриття на водяні або електричні теплі підлоги;
 • Haro. Німецький виробник, чий дубовий паркет та дошка відрізняються стійкістю до температурних перепадів та впливу вологи. Оригінальна розробка компанії – система Silеnt Pro, що забезпечує оптимальне шумопоглинання;
 • вітчизняна паркетна дошка Rezult виготовляється на заводі з повним циклом виробництва, що гарантує відсутність шлюбу завдяки найсуворішій системі контролю якості;
 • фінський бренд Karelia, чиї матеріали відрізняються високим рівнем безпеки та екологічності. Це паркетна дошка з натурального дуба, що визначає її відмінні експлуатаційні та естетичні характеристики.

Країни-виробники дубової паркетної дошки

В даний час даний вид покриття завозиться в Україну:

 • Фінляндії;
 • Німеччини;
 • Польщі;
 • Словаччини;
 • Індонезії;
 • Туреччини;
 • Естонії.

Вітчизняні виробники також прагнуть не відставати від світових стандартів та пропонують споживачеві продукцію високого рівня якості. Однак найбільш затребуваною залишається паркетна дошка з Німеччини, Фінляндії та інших країн Європи, оскільки вона відповідає суворим нормативам. екологічності та надійності.

Купити паркетну дошку з дуба в інтернет каталозі «Світ Підлоги та Декору»

У нашому інтернет-магазині ціни на натуральний дубовий паркет доступні для українського споживача, тому що ми пропонуємо найширший асортимент покриттів у різних цінових категоріях, різноманітності колірної гами, стилів та брендів. Як офіційні дилери європейських та вітчизняних виробників, ми впевнені в бездоганній якості пропонованих матеріалів.

Читати все