Найпоширенішим видом шпалер на сучасному ринку будматеріалів, як і раніше, залишаються шпалери паперові, ціна яких — найнижча з усіх оздоблювальних матеріалів для стін. Крім того, існує величезна їхня різноманітність по кольоровій гамі, малюнку, щільності та типу декоративної лицьової поверхні, що розширює можливості вибору відповідного варіанту для різних дизайнерських рішень щодо оформлення інтер'єру.
Паперові шпалери для стін: різновиди
Паперові шпалери є найдавнішим матеріалом для декорування стін, який вперше почав використовуватись у Китаї та Японії. Найстародавніші їх зразки, що дійшли до наших часів, належать до 1509 року. У Європі шпалери з паперу з'явилися лише у XVIII столітті.
Залежно від щільності та ваги паперу, що використовується для виготовлення, шпалери бувають:
- легкі, вага одного квадратного метра яких становить до 110 грам;
- шпалери середньої ваги (110-140 г/м2);
- важкі шпалери (понад 140 г/м2 )
Можна також купити паперові шпалери, які відрізняються за своєю структурою, а саме:
- одношарові шпалери (симплекс), в яких на лицьовій стороні способом друкарського друку нанесений малюнок, а виворітна – грає роль підкладки, яка служить для приклеювання до стіни; такі шпалери мають невелику товщину та гладку поверхню;
- двошарові шпалери (дуплекс), в яких друкований принт наноситься на лицьовий лист, що приклеюється до паперової підкладки — вони щільніші і товщі симплексних шпалер, можуть мати гладку або рельєфну поверхню.
У двошарових шпалерах з паперу зовнішній шар часто має захисне покриття, що підвищує їхню вологостійкість, стійкість до впливу ультрафіолету та інших експлуатаційних якостей. Різновидом шпалер типу дуплекс є шпалери під фарбування, що мають фактурну поверхню.
Для створення об'ємної поверхні дуплексних паперових шпалер використовуються різні способи, внаслідок чого розрізняють такі види:
- структурні шпалери, в яких текстура створюється методом тиснення;
- грубоволокнисті – рельєф малюнка в таких шпалерах створюється шляхом розміщення між двома шарами паперу деревної стружки та подальшого пресування з використанням складного технологічного процесу.
До дуплексних шпалер можна віднести полотна на паперовій основі з декоративним шаром іншого матеріалу. Але це будуть уже не паперові, а вінілові, текстильні, металеві та інші види настінних покриттів, що володіють зовсім іншими властивостями та вищою ціною, ніж у паперових паперів.
Переваги та недоліки паперових шпалер
Шпалери, що виготовляються з паперу, навіть після появи нових матеріалів для настінних покриттів, продовжують бути затребуваними завдяки наступним перевагам:
- найвищої екологічності та абсолютної безпеки для здоров'я людей, у тому числі і алергіків;
- найнижчої вартості з усіх видів шпалер, особливо враховуючи появу на ринку вологостійких паперових шпалер, що не вигорають, мають оптимальне співвідношення ціни і якості;
- ідеальної повітропровідності, що дозволяє стінам «дихати», в результаті чого на них не виступає конденсат і не утворюються цвіль, грибок;
- простоті нанесення покриттів на стіну;
- найширшому асортименту різноманітних дизайнів.
Звичайно, паперові шпалери, навіть оброблені водовідштовхувальними просоченнями, не можуть бути використані в приміщеннях з підвищеною вологістю або виділенням сильних запахів (наприклад, у ванній кімнаті та на кухні). І в цьому полягає їхня головна вада. Крім того, для наклеювання симплексних тонких шпалер буде потрібна ідеально рівна поверхня, та й по міцності вони теж поступаються шпалерним полотнам з інших матеріалів.
У каталозі нашого інтернет-магазину «Світ Підлоги та Декору» представлений один із найбільших в Україні вибір паперових шпалер, купити які недорого може собі дозволити кожен мешканець нашої країни. Ми пропонуємо тільки високоякісний товар від найкращих світових виробників із США та Англії, Німеччини, Південної Кореї та Франції, найвідоміших брендів. Купуйте паперові шпалери в Києві за найбільш вигідною ціною з доставкою в будь-який регіон! Також можна взяти шпалери на замовлення.