Масивна дошка

Масивна дошка у виставковому залі

Дерево незмінно приносить у будинок затишок, тепло, відчуття надійності, зв'язку з корінням, адже споконвіку дерев'яними була більшість будівель. Зараз цей натуральний матеріал вже далеко не такий популярний, як раніше, тому що існує багато дешевших варіантів, різноманітних за стилем, якістю, технічними характеристиками. Але немає більш приємного покриття для підлоги, ніж масивна дошка. Щоб переконатися в цьому, достатньо одного разу пройтися босоніж чистою дерев'яною підлогою, розглянути неповторний природний малюнок, який має масивну дошку.

Оскільки дерево – досить дорогий матеріал, виробники знайшли способи здешевити покриття для підлоги з використанням дерев'яної сировини. Наприклад, у паркетній дошці тільки верхній шар складається із цільного дерева. Але для тих, хто не приймає замінників, прагне повної натуральності, існує ідеальний матеріал. масивні дошки. На відміну від паркетної дошки, масивна дошка повністю виготовлена з дерева, а на відміну від штучного паркету, масивна дошка має великі розміри понад 50 см по довжині. Вдалий вибір розміру дошки впливатиме на остаточний вигляд приміщення: так, для маленької кімнати доречнішою буде вузька масивна дошка, а габарити просторої кімнати підкреслить масивна дошка великих розмірів.

масивна дошка, купити масивну дошку київ

Не секрет, що масивна дошка ціна її перевищує вартість більшості покриттів для підлоги. Але вона виправдана довговічністю отриманої статі, простотою догляду, легкістю, швидкістю укладання. Масивна дошка укладається за принципом «паз-гребінь», як і більшість матеріалів такого роду. По суті Вам не складе особливих труднощів вистелити таку підлогу, але краще звернутися до професіоналів, які знайомі з тонкощами роботи з масивною дошкою. Не зайвим буде запам'ятати пару простих порад: по-перше, масивна паркетна дошка укладається лише тоді, коли всі інші роботи завершені (вікна та двері поставлені, декоративні елементи готові), а по-друге, масивна дошка має пролежати у приміщенні, де її будуть стелити, мінімум три дні до укладання. Тоді дерево «адаптується» до умов середовища, де він має бути, і не порадує «сюрпризами».

Особливого догляду масивна дошка не вимагає: досить регулярного сухого прибирання, періодичного покриття лаком або олією. Різниця між цими засобами для покриття підлоги в тому, що лакована масивна дошка більш зносостійка, при цьому лак приховує фактуру дерева та його пори, а масло підійде для приміщень з невеликою прохідністю, воно зберігає природний рельєф та колір дерева.

Щоправда, якщо масивну дошку купити для укладання в приміщеннях з теплою підлогою, то вона прослужить зовсім недовго, тому що високі температури викликають її деформацію.

Крім цього, підлога може втратити вигляд через дефекти, якими нерідко супроводжується продаж масивної дошки і на які можна звернути увагу ще до покупки. Наприклад, наявність наскрізних сучків – ndash; вони знижують міцність дошки, а згодом можуть навіть вивалитися з дошки. Якщо купити масивну дошку з тріщинами, то можна стати власником підлоги, а тріщини будуть збільшуватися внаслідок промерзання дошки або навпаки, впливу підвищеної температури. А грибок, вчасно виявлений на масивній дошці ще до покупки, врятує вас від початку гнильних процесів на вашій підлозі.

Перш ніж вибирати яка саме масивна дошка вам потрібна, корисно буде ознайомитися з властивостями різних порід дерева, щоб підлога відповідала умовам, де вона буде експлуатуватися. Наприклад, якщо в приміщенні постійно знаходиться або проходить через нього багато людей, то знадобиться зносостійка масивна дошка. з оливкового дерева, тик, окана, мербау, іпі, лапачо. Якщо купити екзотичну масивну дошку, можна отримати ексклюзивний інтер'єр, особливо дивно виглядає тигрове дерево, але й інші породи здивують оригінальними квітами, текстурою.

Разом із зростанням інтересу до ексклюзивності виріс продаж зістареної масивної дошки: дошку штучно старять, надаючи їй вигляд старовинної, потертої, шляхетної. Укладання масивної дошки з таким ефектом робить унікальним як інтер'єр ретро-стилю, так і стилю ганьби-тік.

Якщо вас влаштовує масивна дошка ціна і цей матеріал здається вам найдоречнішим покриттям для підлоги, то пам'ятайте: дерево – «живий» матеріал, що володіє своєю енергетикою, здатний перетворити звичайне житло на справжній будинок, куди завжди хочеться повертатися.

Читати все