Коркові покриття - переваги

Коркові покриття - переваги

Ви купили квартиру або просто затіяли ремонт, і виявилися перед вибором матеріалів для оздоблення Вашого інтер'єру. Паркет, ламінат, плитка, лінолеум, шпалери, штукатурка, пробкове покриття . Майже про всі матеріали Ви вже все знаєте, багато чули та читали, маєте певне уявлення. А що таке пробка? І що з нею робити? Одразу ж виникає низка сумнівів. Давайте спробуємо прояснити питання, що найбільше цікавлять всіх.

Ви запитаєте чому пробка? ніж пробка краще за паркет? І справді, чим вона краща? Але не можна сказати, що пробка краща чи гірша за паркет, та ми й не будемо цього робити, оскільки тільки знайомимося з цим матеріалом, а не влаштовуємо змагань. Просто вона має ряд певних виграшних властивостей: по-перше, вона тепліша - якщо стати босими ногами на два ці покриття відразу, Ви відчуєте різницю; по-друге, матеріал більш стабільний за зміни температури та вологості, тобто. він менш схильний до щелення, що пояснюється його мікроструктурою; по-третє, цей матеріал більш ремонтоздатний. Уявіть, що Ви чимось зашкодили підлогу. У випадку з паркетом Вам доведеться виносити всі меблі, розкривати досить велику ділянку паркету, після встановлення перешліфувати всю кімнату, лакувати всю поверхню і знову заносити меблі. А у випадку із пробкою Вам достатньо лише видалити зіпсовану плитку та приклеїти нову.

Пробкове покриття

До того ж, як видно на фотографії, із пробки, як і з паркету, можливі різні художні варіанти. Колекція пробкових покриттів має велику різноманітність натуральних та кольорових фактур, фактур зі шпоном дерева та пробки. А поєднання цих різноманітних фактур та технологій роботи з пробкою дозволяють створювати найсміливіші та оригінальні рішення.

Також Ви, напевно, чули, що пробка теплий і гарний звукоізоляційний матеріал, і знову ж таки виникає ряд сумнівів, хіба таке може бути? Насправді, пробка – найкращий натуральний утеплювач. Крім низької теплопровідності, вона має велику так звану "власну теплоту", тобто. при дотику до поверхні ми завжди відчуваємо приємне тепло. Тому по коркових підлогах сміливо можна ходити босоніж. Свої чудові теплоізоляційні якості пробка зберігає у великому діапазоні температур, завдяки чому стабілізує температуру повітря та вологість, що у взаємодії з відмінними акустичними властивостями створює комфортний мікроклімат у приміщенні. А що стосується звукоізоляції, то пробка не зробить Ваше приміщення абсолютно тихим, але при цьому вона прибирає ефект "луна", високі частоти, звук стає м'якшим. Саме тому її часто використовують, коли планується домашній кінотеатр, більярдні та ін.

Пробкове покриття

Найбільший ефект досягається при комплексному оздобленні приміщення: стіни + підлога + стеля. Так-так, саме стеля. Як би це не звучало, але пробку можна клеїти і на стелю. Обклеєні пробковим матеріалом стелі не бояться протікання, зовсім не притягують пил, еластичні і дозволяють приховати мікротріщини на стелі. Ну добре, скажете Ви, а наскільки довговічне пробкове покриття? Ось паркет – це так, перевірено роками! А як же корок? І який же за нею потрібен догляд? Скажімо так: всі покриття для підлоги покриті захисним шаром медичного полівінілу або лаку. Фірма-виробник цього матеріалу дає гарантії на пробкові підлоги з вініловим покриттям – від 20 років, а з лаковим – від 10 років. Також пробка дуже пружний та еластичний матеріал, вона не старіє та не гниє. Особливого догляду пробкові покриття для підлоги не вимагають, достатньо використовувати пилосос або вологе прибирання із застосуванням м'яких матеріалів і миючих засобів. Пробку легко тримати в чистоті завдяки її високим діелектричним властивостям, що означає відсутність статичних полів, що призводять до накопичення пилу та труднощів прибирання. Настінні покриття можна просто протирати вологою ганчіркою.

Ще одне не менш важливе для багатьох питання стосується наших домашніх улюбленців. Що ж буде з Вашою красивою пробковою підлогою , якщо в квартирі мешкає всіма кішка чи собака з гострими кігтиками на лапах? На це відповідь одна – немає проблем. Ваша підлога покривається захисним шаром спеціального лаку, і ніяка тварина не зіпсує Вашу підлогу.

І насамкінець скажемо кілька слів про теплі підлоги. Оскільки тепла підлога останнім часом стала дуже популярною, виникає питання, а чи можна пробку укладати на теплу підлогу? Можна, але не треба. Втрачається сенс найтеплішої статі, т.к. пробка утримує тепло. Тому рекомендується стелити технічну пробку під теплу підлогу. Якщо ж Ви все-таки хочете покласти пробку на теплу підлогу, то треба враховувати те, що надалі може відбутися щілення матеріалу та відшарування плитки від основи.

Мабуть, основні моменти ми з Вами розглянули. Хочеться додати, що пробка чудово поєднується з будь-якими іншими оздоблювальними матеріалами: і з деревом, і з штукатуркою, і з шпалерами, і навіть з кахлем; та гідно займає свою нішу на ринку декоративного оздоблення.