Оцінка стяжки

Оцінка стяжки

За інформацією фахівців, близько 90% рекламацій пов'язано з поганою підставою. Тому важливо звертати увагу клієнтів на необхідність особливо ретельної підготовки основ під паркетну підлогу.

Яким би не був високоякісним та дорогим матеріал, результат буде плачевним, якщо підстава, на яку укладають, не відповідає основним вимогам, зокрема:
Основа має бути: Рівною, міцною, сухою, стабільною, чистою .

Нормативні вимоги до виготовлення основи під паркет зі СНІПу:

1. Рівність

За СНІП допускається величина зазору між контрольною 2-метровою рейкою і поверхнею, що перевіряється, не більше 2мм.

2. Міцність

а) Цементно-піщана стяжка.
Міцність стяжки на стиск має бути не нижче 15 МПА(150кгс/м2)

б) Вирівнюючі шпаклівки, фанера
Міцність на відрив верхнього шару має бути не менше 3.5 Н/мм2
Приклад: фанера -4 Н/мм2
UZIN NC 174 -4 Н/мм2

Придатність стяжки можна оцінити шляхом подряпування поверхні гострим металевим предметом хрест на хрест. Відсутність фарбування матеріалу, говорить про достатню міцність основи.

3. Вологість

Для контролю вологості основ застосовуються спеціальні вимірювальні прилади: СМ-лабораторія, Кейсон та ін.
1. Вологість цементно-піщаної стяжки має бути не більше 5%.
2. Дощата підлога та лаги дерев'яні не більше 12%

Укладати паркет на стяжку завтовшки 40мм допускається через 8 тижнів, тобто. 5мм стяжки сохне 1 тиждень (4 тижні триває фаза затвердіння, а 4 тижні -фаза висихання, тобто фізичне випаровування незв'язаної вологи, що залишилася.)

Приблизна оцінка вологості стяжки може бути проведена методом "парникового ефекту" - за наявності або відсутності випаровування, під щільною поліетиленовою плівкою площею 1 м2, приклеєної скотчем по всьому периметру стяжки на 3 доби. Якщо ділянка під плівкою не змінила колір, у порівнянні з відкритим сусіднім, то стяжка суха.

4. Стабільність

Нестабільна (що гойдається, прогинається) основа призведе до швидкого руйнування паркетної підлоги або значного скорочення його служби.

Просідання основи не повинно перевищувати 1.5 мм при навантаженні 200кг/см?.

5. Чистота

Перед початком робіт основа має бути ретельно очищена від бітуму, фарби, мастик та ін. можливих забруднень, а також від пилу. В іншому випадку значно погіршуються умови для адгезії клею до основи.

У всіх випадках при укладанні паркету, для тривалого терміну служби паркетних підлог та гарного самопочуття людини, необхідно контролювати температуру та відносну вологість повітря у приміщенні.
Допустима t=18-25C. Відносна вологість повітря 40-65%