Укладання паркетної дошки, ламінату, корку

Укладання паркетної дошки, ламінату, корку

1. Основа повинна бути сухою (сухою та просохлою – цементною стяжкою), чистою, міцною (здатною нести навантаження), рівною (перепад висот на 2 м довжини не повинен перевищувати +/- 2 мм), вільною (від меблів та інших предметів). ).

Для запобігання попаданню вологи знизу (для пароізоляції), на бетонну основу (плити перекриття) або на цементну стяжку настилається поліетиленова плівка (товщиною 150 ~ 200 мкм) внахлест 20 ~ 30 см.

2. У зв'язку з технічними особливостями матеріалів з яких зроблені паркетна дошка , ламінований паркет ( ламінат ) та пробковий паркет (пробка), укладання всіх цих підлогових покриттів повинно проводитись у чистих приміщеннях з нормальною температурою та вологістю повітря (температура 18 ~ 23 *C, відносна вологість повітря 45 ~ 60%).

Це означає, що при Комплексному ремонті приміщень, всі ці покриття підлоги укладаються в останню чергу, після завершення всіх "брудно-вологісних" робіт.

Причому всім цим покриттям підлоги необхідно відлежати в приміщенні, де буде проводитися укладання (посеред приміщення і зрозуміло при нормальних температурі і вологості повітря) в горизонтальному положенні в заводській упаковці (! Упаковка розкривається безпосередньо при укладанні). У зимовий період для цього потрібно 3 ~ 5 днів, влітку 1 ~ 2 дні.

3. Паркетна дошка , ламінат і пробка укладаються згідно з інструкцією виробника конкретного покриття для підлоги, що знаходиться в закритій заводській упаковці (у кожній 3-й або 4-й упаковці).

4. Паркетна дошка , ламінат і пробка укладаються "плаваючим способом" на підкладку:

Для отримання більш жорсткої і практичної конструкції укладеного покриття для підлоги при такому способі укладання, напрям укладання (по довжині паркетної дошки, панелі ламінату або пробки) в прямокутних приміщеннях вибирається вздовж довгої стіни (довжина цієї стіни мінімум на 10% більше довжини іншої стіни, в іншому у випадку обидві стіни рівноцінні для вибору напрямку укладання).

У приміщеннях зі складними та непрямокутними периметрами напрямок укладання вибирається вздовж більшої довжини через центр приміщення або вздовж більшого діаметру приміщення, або вибирається при виїзді Майстра на Об'єкт для вимірювання.

На підготовлену основу (що відповідає вимогам п.1.), не приклеюючи до основи, встик настилається підкладка , і вже на підкладку укладається паркетна дошка , ламінат або пробка . При цьому "клеєву" паркетну дошку склеюють тільки між собою (не приклеюючи до підкладки) через з'єднання "паз-шип" спеціальним клеєм для стиків.

Після закінчення укладання по підлозі можна ходити та пускати його в експлуатацію лише через 24 години!

У так званих "замкових" паркетної дошки, ламінату та пробки, дошки або панелі з'єднуються між собою без застосування клею за допомогою спеціального з'єднання ("замку") на місці "паз-шипу".

Після закінчення укладання по підлозі відразу ж можна ходити і пускати його в експлуатацію!

5. Паркетну дошку ("клейову" та "замкову") також можна укладати "жорстким способом":

Спочатку на бетонну основу або цементну стяжку (задовольняють вимогам п.1., але без настилу поліетиленової плівки) спеціальними паркетними клеями приклеюють вологостійку фанеру (з берези, товщиною не менше 10 мм, попередньо розрізану до чотирьох частин), при цьому фанера додатково основу на саморізи.

Потім, безпосередньо на фанеру, спеціальними паркетними клеями приклеюють паркетну дошку і прибивають її до фанери за шпильку гвоздиками, при цьому з'єднання "паз-шип" не склеюють.

Після закінчення укладання по підлозі можна ходити через 24 години, а пускати підлогу в експлуатацію через 4-5 днів!

6. При укладанні будь-якої паркетної дошки , будь-якого ламінату та пробки способами, зазначеними в п. 4., п. 5., необхідно залишати від стіни по всьому периметру приміщення та від будь-яких інших "жорстких" предметів (колони, сходи тощо) .) компенсаційний (розширювальний) зазор розміром 8 ~ 12 мм, який повинен залишатися порожнім (! в жодному разі не можна в нього укладати різні дроти).

У місцях дверних отворів і арок, а також у місцях стикування з іншими покриттями підлоги необхідно переривати укладання і залишати зазор 20 ~ 25 мм, який в подальшому закривається спеціальними декоративними молдингами-порожками.

7. Монтаж будь-якого плінтуса для підлоги (шпонованого, ламінованого і пластикового) здійснюється тільки до стіни.

Залежно від матеріалу стіни та ступеня її рівності, плінтус кріпиться до стіни або на саморіз (з декоративною заглушкою або без), або на фінішний цвях (спеціальний гвоздик без капелюшка), або (залежить від типу-моделі плінтуса ) на спеціальне кріплення-кліпсу .