Як вибрати шпалери для кухні: практичні поради від досвідчених господарів

Як вибрати шпалери для кухні: практичні поради від досвідчених господарів

Кожен із нас проводить чимало часу в кухонному приміщенні, а це – серйозний привід для того, щоб постаратися зробити його якомога затишніше. І, звісно, покриття стін відіграє важливу роль у створенні комфортних умов. Можна просто обробити їх плиткою, але шпалери надають набагато більше можливостей "пограти" з простором, фактурами та відтінками. Правильно підібравши малюнок і колірну гаму, Ви без будь-якого перепланування зможете візуально розширити приміщення, підняти стелі, розставити яскраві акценти та інше.

Але... слід пам'ятати, що кухня в плані умов експлуатації дуже відрізняється від інших кімнат будинку або квартири. Саме тут ми проводить найсмачніший час за готуванням, а звідси – підвищена вологість, вплив диму і краплі олії та бризки, що розлітаються на всі боки. Отже, і шпалерне покриття для кухонного приміщення має відрізнятися від того, яке Ви використовували для обклеювання вітальні чи спальні.

Відразу скажемо, що брати НЕ слід: це паперові та акрилові покриття – деякі вибирають подібні через їхню зовнішню привабливість, і згодом не раз шкодують про зроблений вибір. Вони спочатку більш ніжні, а в умовах постійної вологості і під впливом різних речовин у процесі готування дуже швидко втрачають початковий вигляд. Тому, якщо не бажаєте регулярно повертатися до теми ремонту та переклеювати стіни, придивіться ближче до інших варіантів.

Вибираємо «правильні» шпалери для кухні

Щоб не «загубитися» навіть серед сотень, а то й тисяч товарів, представлених сьогодні на ринку, варто дотримуватись кількох простих правил. Сподобався якийсь рулон? Не забудьте перевірити його на відповідність пунктам з нашого списку – і тоді покриття радуватиме не лише зовні, а й у плані практичності та довговічності. Отже, які вони - ідеальні шпалери для обклеювання кухонного приміщення?

  • Вологостійкі чи миючі. Перші можна просто протерти вологою ганчірочкою або губкою, видаливши забруднення, а другі можна мити з додаванням миючих засобів (неабразивних, звичайно). Такі покриття дуже легко «пізнати»: на їхній упаковці є значок у вигляді трьох хвиль або хвиль та щітки.
  • Щільні. Чим більша щільність паперового полотна, тим менше в ньому пір, в яких накопичується бруд і жир. Отже, воно довше збереже свою первісну привабливість.
  • Світлостійкі. Шпалери для кухні повинні мати стійкість до вигоряння на сонці, інакше вони дуже швидко втратить свій колір.
  • Паронепроникні – такі вироби швидко сохнуть та сприяють підтримці оптимального мікроклімату в приміщенні.

І насамкінець: якщо Ви займаєтеся обклеюванням стін самостійно, не забудьте прочитати інструкцію. Це тільки здається, що вона скрізь однакова. Насправді, в деяких випадках клей наноситься на полотно, в інших - на стіну, тому будьте уважні. Сподіваємося, тепер у Вас не виникне питання, як вибрати шпалери для кухні - ми постаралися обумовити всі важливі моменти для покупців. Можливо, продукція, що відповідає всім пунктам з нашого списку, обійдеться Вам дорожче за звичайне покриття, але в процесі експлуатації вона проявить себе так добре, що згодом Ви ще не раз подякуйте собі за правильний вибір!