Як стелити ламінат?

Як стелити ламінат?

Ви вирішили поміняти старе покриття для підлоги в своєму будинку на більш сучасне ламіноване, але не знаєте як правильно стелити ламінат? У цій статті ми розповімо, як це можна зробити своїми руками та максимально якісно.

Ламінат можна стелити практично на будь-яку основу, фанеру, ОСБ, поверх лінолеуму і навіть на дерев'яну підлогу. Шліфування підлоги та заміна непридатних дощок необхідні в тому випадку, якщо вам доведеться працювати зі старим дерев'яним покриттям. Якщо планується укладання ламінату на бетонній поверхні, обов'язково потрібно перевірити рівень чорнової підлоги. Дефекти площинності, як правило, усуваються шляхом нанесення стяжки, що самовирівнює. Далі виконують гідроізоляцію основи - укладають смуги з поліетиленової плівки внахлест. Підкладка підсилює тепло- та звукоізоляційні характеристики ламінованого покриття.

Важливо! Перед укладанням ламінат повинен «акліматизуватися», щоб прийняти геометричні розміри відповідно до параметрів температури та вологості, які характерні для даного приміщення. Просто помістіть упаковку з матеріалом у приміщення, де проводитимуться роботи, мінімум на дві доби.

Технічні рекомендації щодо укладання ламінату досить прості, і з ними може впоратися навіть новачок. Найбільш простим вважається замковий спосіб укладання. Однак для досягнення якісного кінцевого результату є низка обов'язкових вимог, як стелити ламінат:

  • виконання чорнової стяжки,

  • підготовка поверхні та настил підкладки під ламінат (чим більше на підлозі нерівностей, тим товщі має бути шар підкладки),

  • листи підкладки укладаються встик, а шви склеюються малярським скотчем,

  • перший горизонтальний ряд викладається починаючи від кута, дошки стикуються торцями,

  • необхідно враховувати зазори, залишати їх з обох кінців ряду між стіною та дошкою, мінімальний розмір зазору повинен становити орієнтовно 8 мм.

Отже, як укласти ламінат? Вам знадобиться лінійка, олівець та пила з дрібними зубцями або електрична торцювальна пила. Встановіть підпірки, які відділятимуть ламінат від стін на 8-10 мм, потім відміряйте та наберіть панелі по довжині. Обрізки панелі, що залишилися, можна використовувати на початку наступного ряду, економлячи при цьому матеріал. Зверніть увагу на розташування вікон у приміщенні та напрямок світла, це може істотно позначитися на зовнішньому вигляді покриття.

Дотримуючись рекомендацій виробника щодо того, як стелити ламінат, ви зможете самостійно виконати цю роботу.