Монтаж паркету
Ні для кого не секрет, що якість готової статі безпосередньо залежить від професіоналізму його укладача. Перед тим, як звернутися до майстра, потрібно заздалегідь ознайомитись з його роботами. З іншого боку – будь-який добрий майстер був колись початківцем, і вчився укладання. Тому можна припустити, що будь-яка людина при належній частці акуратності зможе сама впоратися з укладанням паркетної підлоги.
Перед тим, як укладати паркет потрібно визначитися з типом укладання, наявністю декоративних елементів.
Укладання паркету технологія
Процес укладання паркету передбачає кілька етапів, а також виконання певних вимог. Якщо порушити технологію, паркет, укладання якого проводиться, може протягом першого року експлуатації порушитися.
Готовність приміщення
Перед тим, як укладати паркет , у приміщенні повинні бути закінчені всі монтажні, будівельні, оздоблювальні роботи. Після укладання паркетної підлоги можна проводити лише монтаж дверей. Стіни, стелі повинні бути готові під побілку, фарбування або обклеювання. При укладанні паркетної дошки оптимальною вважається температура від 18 до 23 градусів за вологості повітря 45-60%. Стяжка підлоги повинна мати максимально рівну поверхню, також має бути сухою, міцною. Міцність стяжки можна перевірити, викресливши на її поверхні гострим цвяхом сітку. І якщо в місцях перетину стяжка не кришиться, вона досить міцна і можна приступати до наступного етапу.
Праймер
На готову стяжку наносять перший шар грунтовки, призначений для того, щоб усунути пил з основи і таким чином забезпечити належне скріплення клею до основи. Також праймер є першим шаром пароізоляції.
Пароізоляція, гідроізоляція
Цей етап необхідний для того, щоб убезпечити паркет, укладання якого здійснюється від попадання вологи. Також наявність такої ізоляції суттєво зменшує ризик переміщення, утворення щілин, жолоблення підлоги. Зазвичай для ізоляції використовується спеціальний епоксидний ґрунт.
Кріплення фанери
Укладання паркету передбачає обов'язкове використання додаткових матеріалів, одним із яких є надійна фанера. Цілі листи фанери розпилюються, щоб зняти внутрішню напругу. Потім листи укладають на спеціальний клей, при цьому стики зміщуються, роблячи зазори не більше 4 мм. Між листами та стіною залишають зазори по 10-15 мм. Через отвори, зроблені попередньо, листи фіксують до стяжки за допомогою дюбелів, яких на 1 кв. м потрібно 15-17 штук. Потім фанеру шліфують, щоб усунути перепади поверхні.
Укладання паркету
На фанеру наноситься клей для кріплення паркету із певної породи дерева. Клей наносять тонким рівним шаром з використанням спеціального шпателя. Далі приклеюється паркетна клепка, яка потім прибивається паркетним цвяхом (довжина 30 мм, товщина 1,3-1,8 мм). Це робиться для того, щоб паркет, укладання якого здійснюється, краще прилягав до основи, і таким чином збільшується міцність підлоги, термін її експлуатації. Кількість цвяхів у кожному клепці залежить від малюнка – що складніше малюнок, то більше потрібно цвяхів. Укладання паркету передбачає наявність технологічного зазору між підлогою та стіною приблизно 2 см, який можна заповнити герметиком. Після завершення укладання готовий паркет повинен постояти від 5 до 10 днів – все залежить від типу клею. За цей час у дереві відбудуться всі необхідні процеси, після чого можна приступати до наступного етапу.
Шліфування паркету. Циклювання паркету.
По суті це той самий процес, який необхідний для усунення можливих нерівностей, шорсткостей, подряпин, які з'явилися в процесі укладання підлоги. Виробляється шліфування (циклювання) спеціальним інструментом.
Шпаклювання
Укладання паркету (Київ) , яка виробляється непрофесіоналом, може загрожувати появою щілин між планками. Втім, це можна виправити за допомогою шпаклівки, що підбирається під колір дерева.
Грунтування, лакування
Це фінальний етап. Паркет покривається спеціальною ґрунтовкою, на яку потім наноситься лак. Щоб укладання паркету (ціна) завершилося успішно, шарів лаку має бути не менше 3, а в ідеалі – 6.
Для того, щоб дізнатися, як укладати паркет, потрібно просто приділити трохи часу на вивчення питання і дотримуватися наведеної вище технології. Якщо в будинку є старий не дуже гарний паркет, можна сміливо сказати, що йому може допомогти ремонт паркету або реставрація паркету . Ці процедури не надто дешеві, але вимагають набагато менше часу, коштів, ніж укладання паркету з нуля.