Монтаж паркетної дошки

Незважаючи на те, що паркетна дошка найчастіше має спеціальну замкову систему монтажу, при якій не потрібне використання клею, укладати її в деяких випадках так само складно, як і штучний паркет. Кажуть, що хороша паркетна підлога – це професіоналізм майстра, який його вкладав. Іноді цей принцип можна застосувати і до паркетної дошки. Але, обравши варіант із замковою системою, кожен може навчитися укладати паркетну дошку самостійно.
Укладання паркетної дошки технологія
Укладання паркетної дошки може відбуватися по-різному, але найпопулярніший метод сьогодні – плаваючий. Цей метод має на увазі кріплення дощок між собою, але без кріплення до підлоги. При цьому міцність зчеплення між дошками досягається шляхом з'єднання за принципом шип-паз. Це технологія механічної сполуки, яка не вимагає використання клею. В основі цієї технології – з'єднання гребенів, пазів, що формуються у тілі дощок. Позитивні моменти такого способу укладання:
- скорочення термінів монтажу;
- у разі деформації однієї з дощок її досить легко замінити;
- готову підлогу можна при переїзді демонтувати і зібрати вже в іншому будинку.
Якщо укладання паркетної дошки проводиться в дуже великому приміщенні, доречнішим буде використання клейового методу укладання, що передбачає кріплення дощок до основи підлоги. Такий метод гарантує жорсткість, якість зчеплення між дошками.
Дуже популярними зараз стають так звані теплі підлоги, при яких укладання паркетної дошки буде проводитися поверх системи опалення. У цьому питанні найважливіше правильно вибрати параметри матеріалу. Паркетна дошка, укладання якої буде проводитися, повинна мати товщину від 13 до 15 мм, щоб така підлога була теплою, а не гарячою або холодною.
При монтажі паркетної дошки можна використовувати метод поздовжнього чи діагонального укладання. Останній метод є більш витратним, адже передбачає наявність відходів до 12 відсотків. На фінальному етапі монтажу паркетної дошки відбувається монтаж плінтуса, який не повинен кріпитися до стіни надто тісно, тому що це може призвести до деформації готової підлоги.
Якщо професійне укладання паркетної дошки неможливе, то, звичайно, варто скористатися методом механічного монтажу. Звичайно, можна навести алгоритм дій із укладання паркетної дошки, але кожен виробник забезпечує свою продукцію інструкціями з укладання. І гарантує значний термін експлуатації тільки в тому випадку, якщо під час укладання були дотримані всі пункти цих інструкцій. Але деякі загальні інструкції все ж таки існують.
Укладання паркетної дошки
Існує кілька обов'язкових порад, які допоможуть заощадити гроші, а також забезпечити якість готової статі.
- Паркетна дошка, укладання якої буде зроблена, повинна розпаковуватися тільки перед укладанням, щоб у разі наявності дефектів можна було пред'явити претензії до якості продукції.
- Укладання паркетної дошки проводиться на чорнову підлогу - бетонну стяжку. Тому поверхня стяжки повинна мати нерівностей чи тріщин.
- Паркетна дошка, укладання якої проводиться, має бути захищена від проникнення вологи зі стяжки. Для ізоляції підлоги від вологи найкраще використовувати поліетиленову плівку.
- Використання підкладки є обов'язковим. В цій якості може використовуватись будь-який відповідний матеріал. Добре, якщо він матиме функції поглинання шуму і збереження тепла. Товщина підкладки – не менше ніж 3 мм.
- Укладання паркетної дошки від стіни проводиться язичком назовні. Перший ряд має бути максимально акуратним. Зазори між стіною та підлогою необхідні для забезпечення можливості розширення для підлоги при зміні кліматичних умов. Формуються вони за допомогою клинів.
- Якщо укладання паркетної дошки (Київ) проводиться за клейовим методом, то спочатку на підготовлену поверхню стяжки шпателем наноситься клей, а потім на нього укладається паркетна дошка.
- Наприкінці кожного ряду потрібно використовувати клини.
Укладання паркетної дошки, ціна якої вища за вартість ламінату, вимагає максимуму акуратності з боку укладача та дотримання інструкцій виробника. Перед укладанням можна порадитись із фахівцями того магазину, де здійснювалася купівля паркетної дошки.