Паркет чи паркетна дошка?

Паркет чи паркетна дошка?

У сучасному суспільстві превалюють тенденції натуральності, екологічності, традиційності, які й підвищили попит на такі природні покриття для підлоги, як паркет і паркетна дошка . Ці матеріали мають частку схожості, що породило ще одну проблему про те, яке покриття краще - паркет або паркетна дошка .

Паркет чи паркетна дошка, що вибрати?

Складно сказати, що краще – паркет або паркетна дошка , адже обидва матеріали мають різні характеристики. Вимоги покупців також різні, і найправильнішим варіантом буде характеристика основних властивостей цих матеріалів.

Паркетна дошка

Основні властивості цього матеріалу для підлоги виглядають наступним чином:

  1. Порівняно невисока вартість, яка помітно нижча за ціну паркету. Пояснюється цей факт тришаровою структурою дошки.
  2. Структура дошки складається з трьох шарів: верхній шар (4-5 мм) із цінного дерева, середній шар зі шпону ялини чи сосни, та нижній, що захищає дошку від вологи. Ширина верхнього шару дозволяє використовувати менше цінних порід дерева, що позитивно впливає зменшення вартості дошки.
  3. Паркетна дошка укладається простіше паркету, тому що у виробництві дошки використовуються замкові системи, запозичені у ламінованих покриттів. Монтаж паркетної дошки, як і монтаж ламінату, не вимагає обов'язкових професійних навичок, тому його можна здійснити самостійно.
  4. Готові підлогу з паркетної дошки не потребують додаткової обробки, оскільки дошки проходять фінішний етап покриття кількома шарами лаку.

Паркетна дошка - досить зручний спосіб поєднати натуральність, шляхетність паркету з практичністю і доступністю ламінату. Для тих, хто не готовий або не може приділяти підлоговому покриттю достатньо уваги, це ідеальний варіант.

Паркет

Досить часто в дилемі, що краще, паркет або паркетна дошка , ціни на ці матеріали відіграють не останню роль. Тому що паркет – один із найдорожчих підлогових покриттів.

Традиційно паркет виготовляють із деревини листяних порід, твердість яких значно вища, ніж у хвойних порід. При виборі паркету важко врахувати одночасно всі властивості дерева, тому основними критеріями є жорсткість, щільність.

Твердість породи вимірюється так званим методом Брінелля, що має на увазі вбивання сталевої кульки в поверхню дерева з певною силою. За поглиблення, що утворилося, і визначається індекс твердості, згідно з яким виділяють:

  • породи малої твердості;
  • породи середньої твердості;
  • породи високої твердості

Для виготовлення паркету використовують лише породи середньої та високої твердості, до яких належать граб, дуб, венге, модрина, світлий клен, іроко, ятоба, ясен тощо. З цих порід виходять паркетні підлоги на віки. І це основна перевага паркету - використання тільки масиву натурального дерева, яке забезпечує дуже довгий термін експлуатації готової підлоги. Також слід пам'ятати, що за шляхетність паркету доведеться платити уважним доглядом за готовою підлогою.

Багато покупців, визначаючись з тим, що краще паркет або паркетна дошка, відгуки інших користувачів також беруть до уваги. Але так чинити не зовсім коректно, тому що хороша паркетна підлога - це хороший укладальник паркету. Якщо укладачеві не вистачає професіоналізму, то і паркетна підлога буде не кращою якістю.

Тому намагаючись відповісти на питання, що ж краще - паркет або паркетна дошка , необхідно орієнтуватися тільки на власні вимоги, переваги, а укладача вибирати не менш ретельно, ніж сам підлоговий матеріал.