Як вибрати ламінат?

Як вибрати ламінат?

Вибір та монтаж покриття для підлоги є фінальними стадіями ремонтних або будівельних робіт. Найчастіше вибирати покриття для підлоги доводиться людям, які не мають професійних навичок, які з різних причин здійснюють будівництво та ремонт самотужки. Незважаючи на те, що їм може бракувати досвіду та знань, їх вибір дуже часто збігається з вибором досвідчених дизайнерів, які віддають перевагу ламінату. Але про те, як вибирати ламінат і який саме ламінат вибрати знають професіонали, любителям же в цьому знадобиться допомога.

Чому варто обирати ламінат?

Статистика, думки фахівців свідчать про те, що попит на ламінат найближчими роками не просто залишатиметься стабільно високим, але стабільно зростатиме. Причин тому кілька:

  1. Ламінат водночас практичний, гарний матеріал, він простий у догляді, переносить майже будь-які умови експлуатації.
  2. Ламінат дуже швидко монтується, і будь-яке приміщення миттєво набуває закінченого вигляду.
  3. Ламінат відрізняється дуже приємною вартістю, тому його собі можуть дозволити багато хто.

Але ламінат представлений у такому безлічі варіантів, колекцій, що при відвідуванні спеціалізованого магазину просто розбігаються очі. Щоб зробити правильний вибір ламінату , потрібно враховувати кілька моментів.

Момент перший: Приміщення

Перед тим, як вибрати необхідний ламінат, потрібно точно знати, в якому приміщенні він укладатиметься. На цій підставі необхідно визначити навантаження на підлогу та інші умови експлуатації, такі як вологість. Навантаження на підлогу визначає зносостійкість ламінату, і для того щоб було простіше вибирати ламінат , виробники його маркують. Ламінат виробляється в діапазоні від 31 до 33 класу експлуатації. Чим вище клас, тим вище зносостійкість ламінату, зазвичай ламінат 33 класу носить комерційний характер, яке вартість помітно вище. Але вибрати ламінат такого класу для передпокою чи коридору житлового приміщення, як приміщень із найбільшою прохідністю, цілком реально.

Те, який ламінат вибрати залежить також від умов експлуатації. Так, якщо покриття для підлоги потрібне для ванної або кухні, то слід пам'ятати про високу вологість, яка згубна для ламінату. Тому перед тим, як вибрати ламінат для ванної або кухні, потрібно дізнатися про наявність відповідного маркування у представлених моделей. Водостійкий ламінат зазвичай укладається з використанням спеціального клею, що покращує стійкість покриття до вологи.

Момент другий: Спосіб монтажу

До питання про те, який ламінат вибрати також відноситься і те, яким чином він буде укладатися. Зараз представлені два основні типи укладання – клейовий та безклейовий (за допомогою спеціального замку). Звичайно, можливість безклейового укладання часто пояснює вибір ламінату певної марки. Адже змонтований ламінат потім можна не раз розібрати, або швидко замінити пошкоджену ламель. З іншого боку, клейовий метод допомагає надійно захистити стики ламінату від вологи, скупчення пилу.

Момент третій: Використання підкладки

Коли вибір необхідного ламінату вже здійснено, варто звернути увагу на підбір основи під ламінат. Тип підкладки залежить від того, наскільки нерівною буде стяжка. Щоб уникнути таких неприємностей, як шум при ходьбі, потрібно правильно вибрати підкладку, яка зазвичай надається в тому ж магазині, куди приходять вибрати ламінат.

Вибрати ламінат за наявності необхідної інформації досить просто, але важливо визначитися з надійним магазином, який також пропонує послуги монтажу. Дізнавшись, як вибрати ламінат правильно, цими критеріями можна керуватися і при підборі інших видів покриття для підлоги.