Вибираємо паркет

Вибираємо паркет

Вибираємо паркет

Двері та паркет, стиль інтер'єру.

Найчастіше паркет підлогу вибирають під двері та сходи, якщо вони є. Іноді трапляються випадки, коли паркет підбирали під "синій диван".

Паркет підлогу потрібно підбирати не під щось, а разом з чимось, зокрема з дверима. Паркет займає суто фізично набагато більшу площу в інтер'єрі, ніж будь-який інший предмет. Завдяки цьому та особливим властивостям "живої" деревини, здатний створювати особливий стиль та настрій у приміщенні.

Звичайно ж, і паркет і двері повинні обов'язково Вам подобатися окремо, але завжди потрібно підкладати паркет, що сподобався, під приємну оку двері. Тоді картинку майбутнього інтер'єру буде простіше уявити. Іноді, начебто несумісні варіанти, разом виглядають дуже гармонійно.

Не дуже ефектно виглядають двері та паркет одного тону, коли вони зливаються один з одним. До того ж це дуже банально. При цьому програють обидві деталі інтер'єру: двері та паркет.

Краще, коли вони відрізняються за тонами, структурою і навіть за кольором.

НЕ БІТЬСЯ ЕКСПЕРИМЕНТІВ! І завжди прикладайте підлогу до дверей!

Є безпрограшні варіанти, які завжди виглядають стильно і дуже ефектно – це гра на явному контрасті. Наприклад, комбінація ВЕНГЕ і ДУБ ВИБІЛЕНИЙ.

Але багато що залежить і від стилю, який Ви задумали створити у своєму житлі. Поєднання "Венге-Дуб вибілений" більше підходить для інтер'єрів у стилі МІНІМАЛІЗМ, ЕТНО, АЗІЯ, ЕКО, АР ДЕКО, МОДЕРН, ХАЙТЕК (особливо якщо двері з металевими та скляними елементами) та просто сучасної квартири без явної стилістичної нотки.

З іншого боку, вищезгадане поєднання навряд підкреслить класичні стилі - БАРОККО, КЛАСИЦИЗМ, РИМСЬКИЙ і т.д., а також ультрамодні стилі - ГАДЖИТ, ПОП АРТ і т.п.

Паркет дизайн. Колір паркету.

Завжди вибирайте паркет, що називається "на живу". Фотографії на сайтах або в каталогах, навіть найякісніші, все одно спотворюють дійсний колір деревини.

Колір одного виду деревини залежить від місця проростання та погодних умов на момент росту та зрубу дерева, "віку" деревини та готового паркету, розпила колоди з якої зроблений паркет, технології подальшої обробки паркету.

Допустимо, Ви вже зробили свій вибір і зупинилися на певній деревині.

  • НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ, що КОЛІР одного виду ПАРКЕТУ може змінюватися в таких випадках:
  • Більшість паркетів з часом темніє та набирає насиченість кольору, особливо паркети з різновидів червоного дерева. Тому зразок паркету, який Ви бачите в магазині або на виставці, практично завжди темніший за ту підлогу, яку Ви отримаєте при доставці. Не лякайтеся, Ваш паркет також потемніє з часом.
  • Світлішає згодом - паркет, що пройшов термообробку.
  • Колір одного зразка може здаватися різним при різному ступені освітлення - значна кількість денного світла або приглушене світло лампи разюче позначаються на сприйнятті кольору паркету. До того ж натуральне дерево все ж таки живий матеріал, який здатний по-різному "грати" кольором.
  • Колір залежить від розпилу та селекції. Паркет Селект завжди більш рівний кольором, а паркет Рустик може дивувати своїми різкими перепадами по тону. Наприклад, паркет Падук Рустик – це кольори від насиченого бардово-червоного до світло-кремового (багатьох приваблює саме це). Але навіть паркет виду СЕЛЕКТ - це натуральне дерево, не чекайте від нього штучної "рівності" та "однаковості". Це неприродно для природи. "Рівне" тільки те, що штучно зроблено.

Якість паркету. Практичність деревини.

Твердість паркету . Різні види деревини відрізняються за показниками твердості та практичності. Це, поряд з правильним укладанням та експлуатацією, значно впливає на термін служби Вашої паркетної підлоги.

Природно паркет із твердої деревини більш практичний, ніж м'який паркет. Дивіться показники твердості в таблицях твердості Брінель (частіше використовується в Європі) або Джанка (Північноамериканський тест).

Попри існуючу думку, Дубовий паркет не є вершиною твердості у світі паркету, він займає золоту середину. Більшість "екзотів" - екзотичний паркет - значно твердіший за Дуб. Наприклад, такий же популярний Мербау твердіший за Дуб в 1.5 рази.

Стабільність паркету. Просто "ДУЖЕ ТВЕРДИЙ паркет" іноді буває менш важливо, ніж СТАБІЛЬНИЙ паркет.

Різні деревини мають різні показники стабільності, є "примхливі" породи та стійкі до зміни температури та вологості.

Наприклад, дуже твердий КЕМПАС є дуже примхливим і не переносить перепадів вологості. Інший відомий "капризуха" – паркет БУК.

ОПТИМАЛЬНА ВОЛОГІСТЬ ПРИМІЩЕННЯ, де зберігається, укладається та експлуатується паркет 45-60%. Як не дивно, ця вологість є оптимальною для здоров'я людини. ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Як правило, у більшості наших квартир у період опалювального сезону вологість не перевищує 25% (найчастіше навіть нижче), а навесні та влітку - значно перевищує необхідні показники. Це приводить до появи щілин у паркеті.

ПАРКЕТ СКРИПІТЬ - причини тому також перепади вологості при експлуатації, порушення технології укладання: нерівність основи, недотримання температурно-вологісного режиму та неякісна або невідповідна "хімія".

Ціна паркету.

Ціна паркету залежить від кількох факторів.

По-перше, це цінність самої деревини. З одного боку, є породи більш рідкісні, відповідно вони дорожчі - широко поширений Дуб у нас завжди буде дешевше, ніж рідкісний африканський Венге.

З іншого боку, дуже поширені та "неекзотичні" Горіх і Вишня теж дорогі, чому? Тут секрет криється в іншому. Стовбур цих дерев дуже тонкий і щоб напилити певну кількість паркету, потрібно зрубати одне дерево, наприклад, Дуба і кілька дерев Вишні для виробництва такого ж обсягу.

Далі, ніж товстіша і довша дошка, тобто. що більше масиву використано, то дорожче.

Селекція паркету . Види Селект і Прайм - відібраний рівний по тону паркет, дорожче, ніж натуральні Натур і Рустик.

На ціну також впливають способи обробки - тільки відшліфована дошка Дуб натур буде дешевшою, ніж лакована дошка Дуб натур, і значно дешевше, ніж затонована, бражована та лакована дошка Дуб натур.

Велике значення має і виробник паркету, його марка та якість.

Доводиться часто стикатися з питаннями наших покупців подібного роду: Це дубовий паркет (наприклад) і дубовий паркет, один виробництва Німеччини та інший виробництва Німеччини. Один значно дешевше за інший, значить він поганий? Відповідь: звісно, ні.

Простіший до пояснення приклад: є два автомобілі, наприклад, Ford і Mercedes. Той і інший - Машина, і той і інший виробництва Німеччина, але Форд дешевший. При цьому, погодьтеся, не можна сказати, що Ford - погана машина! Просто Мерседес крутіший.

МАРКЕТИНГ ЦІН. Якщо Ви вирішили провести маркетингове дослідження цін на ринку підлогових покриттів, що природно потрібно робити, то будь ласка прийміть невелику рекомендацію: більш конкретно озвучуйте характеристики матеріалу, що Вас цікавить.

Самі розумієте, яку відповідь можна чекати, наприклад, на запитання "Скільки коштує машина?"

В одній компанії Вам дадуть відповідь, що машина коштує 3 тисячі доларів, тому що фірма-продавець займається уживаними Жигулі, а в іншій компанії на Ваше запитання дадуть відповідь 133 тисячі доларів, маючи на увазі нову елітну іномарку. Не означає, що т.к. у першому випадку дешевше, отже, краще.

Адже Вам важливо знайти досить якісний продукт за доступною для Вас ціною, але дешевшим, ніж аналогічний матеріал в іншій компанії.

Дуже велике значення має оптимальне співвідношення ЦІНА – ЯКІСТЬ, особливо в тому випадку, якщо Ви обмежені у коштах або вмієте рахувати гроші.

Дорого НЕ ЗАВЖДИ ОЗНАЧАЄ дуже якісно!

Терміни постачання паркету

Подбайте про вибір паркету підлоги завчасно!

Деякі види паркету (паркет із рідкісної деревини, ексклюзивні декори тонованих паркетів) та паркетної дошки (наприклад, односмугова паркетна дошка) поставляються на замовлення. Терміни постачання замовних позицій можуть варіювати від 1-2 тижнів до кількох місяців. Це залежить від наявності сировини на фабриці, ексклюзивності вибраного матеріалу, фабричного графіка виробництва того чи іншого виду паркету (як правило він складається завчасно) та ступенем віддаленості виробництва від нас (наприклад, паркет підмосковного заводу прийде швидше, ніж європейський паркет, у свою чергу з Європи він буде доставлений значно швидше, ніж із Бразилії чи Китаю).

Навіть якщо Ви зупинили свій вибір на досить стандартній складській позиції, цей паркет може банально просто закінчитися на складі і Вам доведеться чекати на прихід наступної партії.

ЗАВЖДИ СТАВТЕ РЕЗЕРВ! Навіть якщо паркет, що сподобався, є на складі у великій кількості в день запиту, його може вже не бути в день замовлення доставки - закон підлості.

ТЕРМІН ПОСТАЧАННЯ за наявності паркету на складі - 1-3 дні.

Паркет будинку. Укладання паркету

Ви придбали паркет, який довго шукали і який має стати гідною та завершальною прикрасою Вашої оселі.

Є кілька правил, які дотримуються у світі паркету і які необхідно знати кожному покупцю, щоб уникнути можливих ускладнень у подальшому спілкуванні з продавцями паркету.

Спочатку паркет повинен "відлежатися" У ЗАКРИТИХ ПАЧКАХ кілька днів у тому приміщенні, де проводитиметься укладання, щоб придбати температурно-вологісний режим цього приміщення.

Укладання паркету проводиться в останню чергу, коли закінчені всі брудні та вологі роботи, вологість та температура у приміщенні відновилися до необхідного рівня.

Укладання робиться досвідченими професійними укладачами за допомогою професійних інструментів на ідеально рівну та суху поверхню.

Не забувайте про ТЕПЛОВИЙ ШОВ по периметру квартири та навколо труб.

Головні правила :

- ПРОФЕСІОНАЛІЗМ МАЙСТЕРІВ . Найпоширеніша помилка наших покупців, яка і дивує та обурює одночасно.

Багато заможних людей, купуючи дуже дорогий і якісний паркет, мало дбають про професіоналізм укладальників, часто "недорого" запрошують людей без досвіду роботи та без ліцензії.

Неграмотність більшості так званих укладачів не має меж.

Був випадок, коли покупець заявив про рекламацію на масивну дошку для підлоги, йшлося про нестиковку паркету. Приїхавши на об'єкт виявилося, що масивний паркет укладався майстрами на підкладку плаваючим способом, як паркетна дошка або ламінат . До речі, "майстри" були "найкрутіші".

Успіх та термін служби Вашої статі на 80% залежить від укладачів. Справжній Майстер здатний зробити цукерку з найдешевшого паркету, а нібито "фахівець" здатний зіпсувати найякісніший і найдорожчий паркет.

У зв'язку з цим, ВСІ ПРЕТЕНЗІЇ ДО ЯКОСТІ ПАРКЕТУ ПРЕД'ЯВЛЯЮТЬСЯ ДО ПОЧАТКУ УКЛАДАННЯ!

Як це не дивно звучить, адже у нас не виникає думки бігти в магазин тканини, щоб вимагати забрати матеріал, через те, що зшитий кравцем костюм погано сидить. А охочих здати паркет, який погано лежить хоч греблю гати!

Паркет - це напівфабрикат, як фарш, з якого можуть вийти або не вийти смачні котлети.

- НЕ ВІДКРИВАЙТЕ ВСІ УПАКОВКИ !

Знову побутовий приклад. Ви купили коробку цукерок і надкусивши першу цукерку, зрозуміли, що вона несвіжа – Ви без проблем повертаєте цю коробку до магазину.

Але скажіть, що скаже Вам продавець, якщо Ви захочете здати з претензією до якості коробку, в якій надкушені всі цукерки?

Чомусь багатьох покупців паркету дуже дивує відмова компанії-продавця паркету прийняти більше двох розкритих пачок назад.

Для того, щоб оцінити якість паркету, достатньо розкрити 1-2 упаковки. Якщо з якоїсь причини, воно Вас не задовольняє, цей паркет Ви зможете легко здати або обміняти на аналогічний. Але не забувайте і про двотижневий термін, протягом якого Ви можете пред'явити свої претензії. Більшість компаній дотримуються цього терміну.

- НЕ РОБІТЬ ШТУЧНИЙ ВІДБІР ПО СЕЛЕКЦІЇ !

Якщо Ви вирішили отримати більш рівну за кольором та структурою підлогу та відкладаєте "некрасиві" на Вашу думку планки, будьте готові до того, що компанія-продавець відмовиться приймати відібраний Вами паркет, тим більше якщо Ви не обговорили це заздалегідь. Дерево є дерево - йому властиві перепади тону та структури.

До речі, тільки в нашій країні більшість покупців бажає отримати абсолютно "рівну" за кольором паркет підлогу, у європейців та американців більше цінується природна природність з усіма її проявами: колір, річні кільця, сучки, заболонь тощо.

РАДА . Якщо Ви бажаєте отримати практично однотонну паркетну підлогу , вибирайте менш структурну деревину та паркет виду СЕЛЕКТ або ПРАЙМ. Купуйте паркет з великим запасом, щоб зробити відбірку за кольором. Інший варіант – тонований паркет.

Паркет догляд

Отже, грамотне укладання паркету завершено Вашими професійними майстрами.

Для того, щоб Ваш паркет підлогу прослужив довгі роки вірою та правдою, необхідно ставитись до нього з повагою та обов'язково доглядати за ним.

Окрім перепадів вологості, ЧОГО Боїться натуральний паркет?

Подряпини на паркеті

Твердий паркет нескладно подряпати. Якщо паркет покритий якісним і міцним лаком, він менш схильний до подібних пошкоджень.

Але погодьтеся, подряпати можна навіть камінь.

Придбайте повстяні прокладки під меблі та спеціальні килимки під меблі, що рухаються (розсувні дивани та стільці на роликах).

Одна покупка запитала: Чи можна її дітям кататися по квартирі на роликових ковзанах, якщо вони дуже це люблять?

Відповідь: Якщо люблять, звісно можна. Але будьте готові до реставрації чи заміни паркетної підлоги найближчим часом.

Придбайте хороший килимок у передпокій, щоб пісок не проносився до приміщення – образливо може зашкодити лак.

Вм'ятини на паркеті

Чим твердіший паркет, тим складніше його "пром'яти" і "продавити". Не кидайтеся важкими предметами, якщо у Вашій квартирі лежить натуральна паркетна підлога , це шкідливо для здоров'я Ваших близьких і для паркету!

Якщо серйозно, чашка, що впала на підлогу, здатна пошкодити м'яку Березу або Вишню і абсолютно безпечна для Дуба або Ясеня.

Але тут теж є боковий вівтар - молоток, що впали на підлогу, більярдну кулю або ще гірше шафу продавлять навіть тверду Мербау, принаймні, лак "сколять" точно.

У цьому випадку буде потрібна реставрація пошкодженої ділянки. Професійний майстер легко впорається з цим.

ВЗУТТЯ . Не пускайте в будинок пані на високій шпильці з металевою набійкою, принаймні перевдягайте їх у капці. Навіть якщо поліуретанова набійка, але не зовсім якісна, у Вас з'явиться можливість знайти дрібні "точки-вм'ятини" на паркеті від гвоздиків на набійці.

Звичайно, все це не дуже приємно, особливо якщо паркет зовсім новенький. Але не варто перетворюватися на параноїка. Адже підлога призначена не для того, щоб над нею літали.

Все згодом старіє, але вік за правильного підходу може надавати зрілу красу та шляхетність.

Плями на паркеті.

Лак паркет. Якщо на лакованому паркеті з'явилася пляма, не потрібно бути чарівником, щоб його видалити. Зазвичай їх видалення відразу після появи досить м'якого (не порошкового) миючого засобу.

Сік, вино, кава, фрукти, чай, шоколад - видаляються за допомогою м'якого розчину нейтральної або слаболужної речовини.

Олія, крем для взуття, жир, сажа – легкий бензин.

Губна помада, туш, чорнило – денатурований спирт.

МАСТИКА ПАРКЕТ. Для паркету під олією необхідно використовувати спеціальні засоби для догляду за таким паркетом, вони сьогодні також широко поширені. При необхідності, Ви можете проконсультуватися про засоби догляду за мастиком-паркетом у фахівців нашої та будь-якої іншої компанії.

Догляд за паркетом.

Найкращий спосіб догляду за паркетом – це ПРОФІЛАКТИКА.

Це як з нашим з Вами здоров'ям: Боржомі не допомагає при нирках, що відмовили.

Ще при укладанні паркету, рекомендуємо використовувати герметик або інше спеціальне просочення для швів.

Після укладання рекомендуємо покрити паркет рідким воском або мастикою, що дозволить створити додаткову захисну плівку для лаку та додатковий захист паркету від вологи.

Прибирання паркету . Для прибирання паркету достатньо пилососа (тільки забудьте ці водні "томсони") і добре віджатої ганчірки (прибирання "по морському" також не наш метод).

Ганчірка волога, якщо після неї не залишаються сліди від води і підлога виглядає сухою. В іншому випадку, ганчірка мокра.

Ремонт паркету. Реставрація паркету

Натуральний паркет не є одноразовим продуктом. Згодом паркет підлогу можна реставрувати шляхом заміни лакового покриття та шліфування поверхні при пошкодженні самої деревини.

Обновити поверхню паркету, покритого олією, можна навіть без зняття старого покриття. Пошкодження на мастику-паркеті (паркеті під маслом) можуть бути легко видалені навіть на окремих ділянках підлоги без реставрації всіх поверхонь.

Процес з реставрації паркету Переконливо рекомендуємо довірити професіоналам.

Вдалого ремонту!