Ламінат: ви питаєте - ми відповідаємо

Як укладається ламінат?
Найважливіше при укладанні ламінату - це характер стяжки, яку він укладається. Чи достатньо вона рівна та суха? Для стяжки потрібна пароізоляція. Вона перешкоджатиме проходженню будь-яких залишків вологи на поверхню. Пінопропіленова підкладка, спеціально розроблена для цієї мети, ідеально підходить як пароізоляція. Вона має бути не менше 2 мм завтовшки. Однак, ламінат можна укладати не тільки на вирівняну підлогу, а й на існуючу стару: дерев'яну, кам'яну, керамічну, пластикову тощо. Але при цьому обов'язково слід врахувати рекомендації та спеціальну інформацію від виробника. Сучасний ламінат , що має замкову систему з'єднання, дуже простий у укладанні. По-перше, потрібно укласти два або три ряди панелей. Перша панель повинна бути не коротшою за 40 см у довжину. Вставте розпірні клини, щоб переконатися, що від стіни є відступ на необхідні 10 мм так званий тепловий зазор. Порахуйте, як найкраще використовувати ширину кімнати. Панелі в останньому ряду не повинні бути менше 5 см завширшки, тобто, можливо, потрібно вкоротити панелі в першому ряду. Потім зафіксуйте всі панелі разом по всій підлозі. Якщо ламінат укладається на 8 - 10 метрів у довжину або ширину, вам знадобляться також сполучні планки (компенсаційний шов). Коли підлога повністю укладена, ви можете встановити плінтус, який прикручується або прикріплюється іншим способом (залежно від системи кріплення).
Чи можна укладати ламінат на килимове покриття?
Згідно з інформацією від виробника, килимове покриття не є підходящою основою, так як шар ворсу килима надмірно прогинається під навантаженням, тому з'єднання в замках, що замикаються, можуть піддатися занадто великому навантаженню. Однак, в принципі, щільні килими більше підходять, ніж м'які, бажано в кожному конкретному випадку звернутися за консультацією до виробника ламінату.
Чи можна укладати ламінат на плитку?
Якщо поверхня плитки досить рівна і відповідає вимогам для ламінату , то це, в принципі, можливо. Невеликі шорсткості, варіації висотою можна вирівняти за допомогою ізоляційного шару.
Чи можна укладати ламінат на підлогу з підігрівом?
Ламінат можна укладати на водяну опалювальну систему, якщо вона змонтована правильно. Ламінат має хороший опір при теплопередачі та дозволяє опалювальній системі з гарячою водою функціонувати високо ефективно. Однак, слід підібрати підходящу підкладку, щоб опір тепловіддачі не був надто великим, зокрема, у бельгійського виробника ламінату QUICK-STEP, всі види пропонованої підкладки підходять для цієї мети. Для підлог з електропідігрівом важливо, щоб ламінат підходив для даної системи опалення. Температура на поверхні стяжки при укладанні ламінату не повинна перевищувати 26 градусів за Цельсієм, оскільки це може призвести до набухання сполук. Завжди важливо узгодити це питання із виробником. Як правило, завжди є необхідність у технічній раді при укладанні ламінату на підлогу з підігрівом.
У якому напрямі слід укладати ламінат?
Загальний вигляд ламінованих підлог , що складаються з окремих панелей, залежить від напрямку, в якому вони укладені в кімнаті, по відношенню до світла та від кута зору. Напрямок укладання може впливати на суб'єктивну оцінку розмірів кімнати, тобто простору, що сприймається. Таким чином, при укладанні підлоги слід переконатися, що обраний напрямок, кут падіння світла відповідний.
Наскільки більшими мають бути відступи від стін?
Площа окремих елементів ламінованої підлоги може змінюватись в залежності від клімату. Таким чином, важливо, щоб дотримувався відступ 10 мм або більше відповідно до рекомендацій виробника (постачальника), а також відповідно до площі укладання. Завжди має бути залишене місце між ламінатним покриттям та будь-якими нерухомими будівельними компонентами (стінами, дверними рамами, колонами), тобто по краях має бути достатньо місця, щоб ламінат не торкався нерухомих будівельних компонентів.
Ламінат роздувається. Що можна зробити?
Якщо ламінат здувається (вигинається), то причиною зазвичай є недостатній відступ в одному або кількох місцях у кімнаті. Це, як правило, результат помилки укладача, наприклад, недостатній або невідповідний відступ або з'єднання.
Якщо ви самі добрий майстер, то можете виконати наступне, або зв'яжіться з укладачем підлог:
1. Зніміть плінтус (включаючи сполучні планки), перевірте, чи відстань між ламінатом і стіною дотримана по всій довжині.
2. Якщо є фіксатор дверей, перевірте, щоб він не натискав на ламінат, а також щоб було достатньо місця навколо гвинта, що тримає фіксатор. Отвір має бути просвердлений у ламінаті (прим. 20 мм), фіксатор повинен триматися за стяжку.
3. Перевірте всі труби опалення, що виходять із ламінату. Тут також має бути дотримано відстань до ламінату.
4. Ніколи не прикручуйте жодних деталей (наприклад, ніжки радіатора) прямо до ламінату, щоб з'єднати зі стяжкою.
5. Якщо ламінат покладений надто близько до стіни, зріжте приблизно 1см за допомогою пилки. Інші частини мають бути оброблені вручну за допомогою гострої стамески.
6. Якщо ламінат був "звільнений" у всіх місцях, він повинен вирівнятися протягом 1-2 днів.
7. Як правило, важливо діяти швидко, інакше є ризик, що ушкодження залишаться назавжди.
Чому завжди потрібна пароізоляція?
Виробники завжди рекомендують використовувати пароізоляційний шар (поліетилен або ізоляційний шар з алюмінієвим покриттям) для захисту від вогкості, що йде від стяжки. Це дуже важливо для приміщень, під якими немає підвального поверху, а також для приміщень у нових будинках.
Чи можна замінити окремі панелі?
Професіонали можуть замінити окремі пошкоджені панелі так, що це буде непомітно. Спеціальна присоска використовується для вилучення окремих панелей із підлоги, після чого нові панелі можуть бути вставлені. Для виправлення малих пошкоджень підлоги компанії пропонують спеціальні ремонтні набори.
З чого робиться ламінат?
Ламінат на 80% складається із дерева: деревного волокна, деревних стружок, целюлози. Дерево знаходиться у всіх трьох шарах ламінату: декоративному папері, центральному та стабілізуючому шарі. За винятком центрального шару, всі інші просочені синтетичною смолою (наприклад, меламінової). Вони приєднані до центрального шару під великим тиском, високою температурою. Покриття, зроблені із синтетичної смоли, десятиліттями використовуються у виробництві кухонних та лабораторних меблів, офісного, торговельного обладнання. Це високоякісні, зносостійкі матеріали, зручні у догляді та чищенні.
Чи виділяє ламінат формальдегід? Чи шкідливий він для довкілля?
Як і будь-яка продукція з дерева, ламінат містить формальдегід, який виділяється в атмосферу. Кількість можливих виділень, однак, є абсолютно мінімальною і не перевищує норму допустимого для приміщень згідно з дослідженнями інституту Wilhelm-Klauditz-Institut (WKI) міста Брауншвейг. Це порівняно з рівнем виділень від натурального дерева і нижче за допустиму межу 0,1ррм (тобто 0,12 мг/кг повітря), так званої одиниці Е1. Таким чином, ламінат підходить для використання без обмежень навіть у таких чутливих зонах, як дитячі кімнати, дитячі садки, згідно з дослідженнями WKI з навколишнього середовища.
Як правильно утилізувати ламінат і чи він піддається вторинній переробці?
Утилізація не є проблемою. Шматочки ламінату, що залишилися після укладання, та інші окремі шматки можна викидати зі звичайними домашніми відходами. Однак, якщо знімається вся підлога, її слід вивозити, як будівельне сміття. Оскільки ламінат на 80% складається із дерева, його можна спалювати без обмежень, як і іншу продукцію з дерева. Завдяки новим технологіям ламінат також піддається вторинній переробці. Подрібнені на тріски або волокна 85% маси ламінату може бути повернено у процес виробництва. Він також може бути використаний при обробці грунту в сільському господарстві, ландшафтному дизайні.
Який рисунок може бути на ламінаті?
У продажу є ламінат із великим асортиментом малюнків. Дуже популярним є ламінат з імітацією дерева, а також каменю, плитки. Можливі будь-які дизайни. Бук, дуб, в'яз, вільха, вишня, горіх або тик – практично будь-який вид дерева можна імітувати сучасними методами друку. Малюнок на ламінаті постійно вдосконалюється і стає все більш схожим на оригінал: ви можете майже відчути структуру дерева на ламінаті. Для каменю та плитки також є вибір: мармур, графіт, сланець, травертин, і імітація каменю зараз набагато ближче до оригіналу, ніж будь-коли. Крім того, крім імітації дерева каменю та плитки, є великий вибір інших декорів.
Чи гігієнічна підлога з ламінату?
Завдяки своїй ущільненій поверхні ламінат дуже гігієнічний. Зовнішнє покриття, виготовлене з дуже міцного матеріалу (меламінової смоли), запобігає попаданню пилу та бактерій усередину підлоги. Але ламінат не тільки гігієнічний, а й дуже зносостійкий. Ви можете навіть загасити недопалок на ламінаті, не пошкодивши поверхню. Зносостійкість такої статі є однією з причин, чому вона популярна серед комерційних проектів, точок роздрібної торгівлі, фітнес-студій тощо. Але ці якості мають переваги будинку, наприклад, для сходової клітки або дитячої кімнати.
Скільки коштує ламінат?
Ціна ламінату варіюється в межах 9-35 євро за м2. Як і з будь-якою іншою продукцією, діє принцип: "Ви отримуєте те, за що платите". Іншими словами, чим вища якість статі, тим вища ціна. Ламінат зі звукоізоляцією, водонепроникними краями (спеціальним захистом від попадання вологи) буде, звичайно, коштувати дорожче, ніж звичайний ламінат без таких додаткових якостей. Однак будьте обережні з дешевою продукцією! Вона може не підходити під мінімальні стандарти європейських норм ЄН 13329 для ламінату.
Ламінат якого класу вибрати?
По-перше, вирішіть, де ви укладатимете ламінат ! Чи буде це ламінат для спальні, вітальні чи сходової клітки? Зрозуміло, що підлога на сходах зазнає більшого навантаження, ніж, наприклад, у спальні. Зважаючи на це, європейські стандарти для ламінату ґрунтуються на так званих класах навантаження та руху.
Для дому існує три класи:
31 клас - помірне навантаження (наприклад, для спальні, дитячої кімнати),
32 клас - нормальне навантаження (наприклад, для вітальні, кухні, камінної зали, офісних приміщень, невеликих магазинів),
33 клас – інтенсивне навантаження (наприклад, для аеропортів, вокзалів та інших приміщень з великою прохідністю). Це вже можна назвати промисловим покриттям.
Як доглядати за ламінатом?
Ви можете швидко та надійно видалити пил, бруд за допомогою щітки або пилососа з насадкою для твердої підлоги. Потім протріть ламінат злегка вологою ганчіркою, тобто. ретельно віджатий. Слідкуйте, щоб вода не потрапила до сполук! Оскільки центральний шар ламінату складається з дерева, вода може спричинити набухання сполук. Найпридатнішим миючим засобом, який можна додати у воду, є спеціальний засіб для догляду за ламінатом, доступний у роздрібному продажі, що дозволяє не залишати плями, смуги та розлучення.