Монтаж ламінату

Монтаж ламінату

Дані правила укладання, і описаний нижче монтаж є загальноприйнятою практикою. На пакетних вкладках відповідного продукту можуть бути вказані додаткові, спеціальні або нетипові правила або інструкції, які слід дотримуватись в обов'язковому порядку.

1. Перевірка якості матеріалу

укладання ламінату

Перед укладанням та під час неї слід ретельно перевіряти якість матеріалу ламінованих панелей. Не можна укладати панелі з видимими дефектами чи пошкодженнями. Монтаж слід проводити лише при денному світлі або хорошому освітленні, оскільки інакше не буде виявлено ймовірних пошкоджень або панелі з дефектом.

 

 

2. Акліматизація перед укладанням ламінату

укладання ламінату

Елементи підлоги, що ламінують, повинні акліматизуватися протягом хв. 48 годин, при температурі вище 17°C і при вологості повітря 50-65% у приміщенні, де проводитиметься укладання. Це означає, що закриті пакети повинні адаптуватися до кліматичних умов у приміщенні. Якщо кліматичні умови складі й у приміщенні, де виконується укладання ламінату , істотно різняться, період акліматизації необхідно продовжити. Якщо кліматичні умови приблизно однакові, цей період можна скоротити. Помістіть пакети на рівну підставку, не відкриваючи їх. Ці умови необхідно обов'язково дотримуватись у новобудовах, де вологість повітря зазвичай дуже висока.

 

3. Не укладати ламінат у зонах із прямим впливом води. Не монтувати у постійно сирих/вологих приміщеннях

Ламінат не можна укладати у приміщеннях, у яких на підлогу можуть потрапити бризки води. Стояча вода проникає через крайки в основу ламінату і спричиняє стійкі пошкодження. У постійно вологих приміщеннях або за вологих умов (сауни, невеликі ванні кімнати тощо) не можна укладати ламінат , оскільки неможливо унеможливити проникнення вологи. Якщо у ванних кімнатах передбачається використання покриття, що ламінує, потрібно простежити, щоб ламінату не було в зонах прямого попадання водних бризок (душ, ванна, туалет, раковина) і щоб вологість постійно підтримувалася в звичайному діапазоні між 50% і 65% відносної вологості повітря. Слід уникати утворення калюж та впливу вологи як у ділянці кромок у стін, так і на поверхні.

4. Стан основи

укладання ламінату

Усі наявні підстави повинні бути рівними (макс. 3 мм на 1 м довжини), сухими та досить міцними. Істотні нерівності потрібно вирівняти за допомогою сумішей, що вирівнюють. Поверхня основи повинна мати тріщин і сколів. Незакріплені або недостатньо міцні основи (ПВХ/килимові покриття) слід видалити. Прохання враховувати вказівки зі статті "Вимоги до підлоги під час укладання ламінату плаваючим способом"


 

5. Пароізолятор для мінеральних основ

Як правило, на суху, мінеральну поверхню укладають поліетиленову плівку товщиною 0,2 мм або, як альтернативу, підкладку Parador-Duo-Protect. Цей захід перешкоджає проникненню залишкової вологи всередину ламінованої панелі знизу. Поліетиленова плівка має функцію пароізолятора, її слід укладати внахлест ок. 30 см і потім склеювати. Поліетиленова плівка не є вологоізоляцією конструкції підлоги!

6. Дотримання термошвів/відстань до стіни

укладання ламінату

Основою ламінованих панелей є деревноволокниста плита (ДВП), яка, як і натуральна деревина, схильна до набухання або стиснення, залежно від кліматичних умов. У зв'язку з цим ламінат слід укладати при витримуванні певної відстані до всіх нерухомих конструкцій, елементів стін, опор, труб опалення тощо; цю відстань називають відстанню до стіни або термошвом. Крім того, необхідно також передбачати термошви при перевищенні максимально допустимої площі укладання (див. Правила укладання). Недостатній зазор до стіни є найчастішою помилкою під час укладання. Найчастіше це виявляється лише влітку, оскільки внаслідок підвищення вологості повітря та температури у літні місяці ламінат неминуче розширюється. Термошов чи відстань до стіни має становити хв. 8 мм* при великих площах ця відстань відповідно збільшується. Практичне правило свідчить: на метр підлоги припадає хв. 1,5 мм термошва з обох боків приміщення. (Приклад: приміщення шириною 5 м = хв. 8 мм на кожній стороні крайового стику) *Примітка: хв. 15 мм за відносної вологості повітря > 65%. Навіть якщо термошов відсутній з одного боку, цього може бути достатньо, щоб ламінат, покладений плаваючим способом, розширюючись і деформуючись, набув вигнутої форми. Найслабшими місцями є дверні рами, сходові стики, труби опалення, а також заключні та перехідні профілі. Наявність важких предметів, напр., вбудовані кухні та шафи (підлога може зміщуватися тільки в один бік), вимагає дотримання на протилежному боці подвійної відстані до стіни. Ми рекомендуємо встановлювати важкі предмети та вбудовані меблі (кухні, шафи, акваріуми тощо) до укладання ламінату. Укладання ламінату слід проводити до цоколя меблів, таким чином зберігається можливість простого демонтажу у разі потреби. Термошви закриваються у стіни плінтусами, в інших місцях спеціальними профілями для підлоги. В області сталевих дверних рам слід застосовувати еластичну масу для заповнення швів.

7. Розташування термошвів

укладання ламінату

Оскільки ламінат, як описано вище, набухає або стискається, залежно від кліматичних умов, за певних обставин потрібні додаткові термошви розміром мін. 8 мм:

  • великі площі (понад 8 x 12 м)
  • складний периметр приміщення
  • перехід із кімнати до кімнати

Ці термошви закриваються відповідними перехідними профілями.

8. Схема укладання

укладання ламінату

Елементи підлоги, що ламінують, можуть укладатися як в регулярному, так і не в регулярному порядку. У будь-якому випадку необхідно простежити, щоб зміщення торцевих стиків від ряду до ряду складало хв. 40 см для ламінату Trendtime 2 хв. 15 див.

 

 

 

9. Напрямок укладання / Джерело світла

укладання ламінату

Для раціонального оптичного сприйняття поздовжній кант слід укладати паралельно джерелу світла, тобто. панелі знаходиться у напрямку джерела світла. Якщо є кілька вікон, орієнтуйтеся на найбільше вікно. При складному периметрі приміщення для вибору напрямку укладання необхідно враховувати особливості планування (див. правила укладання).

 

 

10. Напрямок укладання/складний периметр приміщення

укладання ламінату

Також для оптимального оптичного сприйняття поздовжні канти підлоги слід укладати поперек поздовжньої сторони приміщення. При цьому приміщення візуально здається квадратним і просторішим, а не вузьким і довгим.