Паркетна дошка чи штучний паркет?

Паркетна дошка чи штучний паркет?

Насамперед, Вам потрібно визначитися для себе - «Яка» натуральна підлога Ви хочете отримати: відносно недорогу(!) звичайну(!) паркетну підлогу зі стандартним зовнішнім виглядом(!) на 20-25 років(!) експлуатації або солідну(!) паркетна підлога з особливим, індивідуальним(!) зовнішнім виглядом та «на все життя»(!), але з більш високою вартістю «під ключ»(!)?

Якщо Вас влаштовує перший варіант, то це паркетна дошка - високотехнологічний, сучасний і повністю натуральний виріб, який є тришаровою клеєною конструкцією, з верхнім (лицьовим) шаром з цінних порід деревини, товщиною 3,5-4 мм, і з середнім і нижнім шарами із деревини хвойних порід. Паркетна дошка випускається з лаковим або масляним покриттям, тобто є «готовим виробом», і, як правило, із замковим з'єднанням. Тому паркетну дошку досить просто і швидко укласти, і нічого додатково з нею робити не потрібно! При цьому Паркетну дошку можна реставрувати (шліфувати і покрити новим лаком), як правило, лише один раз.

Якщо ж Ви розраховуєте на більше, то це штучний паркет або, як його ще називають, натуральний паркет - відомий абсолютно всім у нашій великій країні з давніх-давен матеріал, який ще необхідно «правильно» укласти, шліфувати і покрити лаком або маслом.

Першою, і основною відмінністю паркету штучного від паркетної дошки є можливість укладати штучний паркет різними видами «Малюнок укладання».

Паркетна дошка, як правило, виготовляється у вигляді звичайного, широко відомого та популярного малюнка укладання паркету «Палуба» - у вигляді прямих поздовжніх смужок із паркетних дощечок. «Палуба» або, як її ще називають, «Розбіжка» - що не є, найпростіший і простий вид укладання паркету. При «Палубному» укладанні, аналогом штучного паркету є, так звана, «3-х смугова» паркетна дошка , аналогом штучного паркету «великих форматів» (розмірами типу 600х90 мм) – «2-х смугова» паркетна дошка, а аналогом масивної статевої дошки - «1 смугова» паркетна дошка.

Але штучний паркет, на відміну від паркетної дошки , можна укласти й іншими, досить поширеними, простими і, тому, недорогими видами малюнків укладання – такими, як: «Подвійна палуба», «Ялинка», «Квадрат» та «Плетінка», не говорячи вже про всілякі інші, складніші і, відповідно, дорожчі - «художні» види укладання. При цьому, можна комбінувати паркет з різних пород дерева (вставки, орнамент та інше) - на Ваш розсуд і з урахуванням Вашої фантазії!

Крім цього, всі ці види укладання паркету можна створювати з достатньої різноманітності розмірів-форматів самого паркету, які стануть придатними для будь-якого інтер'єру!

Другою відмінною особливістю, для створення «індивідуальності» Вашої підлоги з штучного паркету і масивної дошки для підлоги, є можливість надавати конкретній породі дерева різні відтінки і кольори спеціальними паркетними грунтовками і тонуючими складами, чого не можна зробити з паркетною дошкою - вона вже готова, покрита стандартним лаком або олією на заводі. При цьому навіть звичайний традиційний Дуб стає дуже різноманітним і вельми привабливим - практично «на будь-який смак і колір»!

Крім цього, штучний паркет і масивну дошку можна покрити дуже зносостійкими та міцними паркетними лаками , які значно міцніші за лак на паркетній дошці . При покриття паркету такими лаками (наприклад, паркетні лаки Треффік та Флоу відомої фірми «Бона»-Швеція), значно збільшується термін служби паркетної підлоги до його першої реставрації-перешліфування – до 20 років (!), на відміну від паркетної дошки – 10- 12 років.

Але, при цьому, якщо паркетна дошка є «готовим виробом», який досить легко і швидко укласти, то для створення готової підлоги «під ключ» з штучного паркету і масивної дошки потрібні ще дві «речі», на яких варто загострити Ваше увагу, щоб ця підлога вийшла справді «на все життя». Саме ці дві «речі» і становлять Третій, і найбільш значущий (у всіх сенсах), фактор відмінності Паркету штучного та Масивної дошки від Паркетної дошки:

1. Це необхідність застосування для укладання додаткових і значущих, так званих, «витратних матеріалів» - фанери, клеїв , шпаклівок, ґрунтовок, лаків, шліфувальних шкірок та іншого... Причому зрозуміло, що самі по собі якісні «витратні матеріали», та , особливо від відомих і «перевірених» виробників, коштують відповідних грошей і вимагають відповідної технології застосування!

2. Безпосередньо укладання штучного паркету і масивної дошки , якщо дуже коротко, це - приклеювання, шліфування та покриття лаком або маслом - справа непроста і досить трудомістка, і вимагає спеціальної підготовки та досвіду паркетника. Тому, якщо Ви хочете, щоб Вам зробили Вашу паркетну підлогу якісно і на «все життя», потрібно запросити для укладання висококваліфікованих майстрів-паркетників, послуги яких коштують відповідних грошей - «недешево», але в результаті Ви гарантовано отримаєте саме таку паркетну підлогу . який Ви хотіли та замовляли!

В іншому випадку, є велика ймовірність того, що недостатньо кваліфікований (дешевий) паркетник може зробити щось не так, і Ваш дорогий паркет або буде зіпсований і Ви отримаєте не те що хотіли, або укладання паркету, крім непередбачених » додаткових матеріальних витрат з Вашого боку, може перетворитися для Вас на «нервове» і «довгограюче» заняття, і, в результаті, обійдеться Вам по грошах стільки ж, якби Ви одразу заплатили висококваліфікованому майстру-паркетнику, не витративши при цьому своїх нервів та часу...

Інших, особливо значущих, відмінностей між цими двома видами покриттів для підлоги з натурального дерева, штучним паркетом і паркетною дошкою, практично немає.

Єдине, що хотілося б Вам ще раз нагадати: дерево - «живий» матеріал, і для того, щоб Ваша підлога з натурального дерева створювала Вам затишок і комфорт, бажано дотримуватись у цих приміщеннях оптимальний для деревини температурно-вологий режим - температура повітря 18~ 23 *С та відносна вологість повітря 45~60 %.