Монтаж

Рекомендації щодо проведення монтажних робіт при встановленні фасадного декору:

  • 1. Монтажні та реставраційні роботи необхідно проводити при температурі повітря не нижче 5 ° С у будь-який час доби. Вологість повітря, що рекомендується, 50 і менше %. Дані рекомендації поширюються на весь цикл робіт та висихання матеріалів.
  • 2. Необхідно використовувати клейову будівельну суміш та клей-піну для фасадних робіт, рекомендовану виробником для приклеювання пінополістеролу.
  • 3. Умови зберігання фасадного декору:
  • 3.1. Необхідно ретельно дотримуватись умов палетування: не допускається зберігання продукції без упаковки, складеної стосами. Неправильні умови паллетування можуть призвести до пошкодження деталей, що знаходяться внизу стопки.
  • 3.2. Не допускається зберігання продукції на нерівній поверхні, прислоненій до стіни, на поверхнях, габарити яких менші, ніж продукція, що складується.
  • 3.3. Не допускається попадання на не змонтовану продукцію атмосферних опадів та прямих сонячних променів.
  • 4. Для виконання якісного монтажу необхідно використовувати робочі інструменти: ножівку, набір шпателів в асортименті, макетний ніж, пістолет для клею-піни, валик та лоток для фарби, шуруповерт; вимірювальні та розмічувальні інструменти: рівень, косинець, лінійку, відбивний малярський шнур; витратні матеріали: скотч малярський, клей-піну, змивку для клею-піни, шурупи, захисні засоби: рукавички та ін.

Монтаж архітектурних деталей:

1. Очистіть поверхню, що несе, від будівельного розчину, висолів, плісняви, пилу та інших забруднень. Нанесіть ґрунтовку для фасадних робіт.
2. Нанесіть на несучу поверхню будівлі підготовлену клейову будівельну суміш. При нанесенні суміші борозни від шпателя на поверхні повинні бути вздовж оброблюваної ділянки.
3. Підготуйте елемент укосу для монтажу. На місця стику елемента з поверхнею, що несе, нанесіть клейову будівельну суміш. При нанесенні суміші на елемент борозни від шпателя повинні бути перпендикулярні борознам на поверхні, що несе.
4. Елемент з клейовою масою вручну притискається до поверхні, що несе. Притиск триває доти, доки вся клейова маса не матиме надійного контакту з несучою поверхнею.
5. Перевірте горизонтальність поверхні приклеєного елемента за допомогою вимірювального рівня.
6. На місце стику елементів між собою нанесіть клей-піну. Стики елементів робляться з товщиною шва клею-піни 2-2,5 мм. При нанесенні клею-піни враховується час схоплювання, вказаний виробником на балоні.
7. Перевірте кутником правильність кута укосу по відношенню до площини вікна.
8. Виконайте розмітку стіни для приклеювання наличників за допомогою відбивного малярного шнура.
9. Позначте елементи для нарізки.
10. Підріжте елемент ножівкою під потрібний розмір та конфігурацію.
11. Заклейте малярною стрічкою місце стикування деталей між собою. На місце стику елемента з поверхнею, що несе, нанесіть клейову будівельну суміш. Після зняття малярної стрічки на місце стику деталей між собою нанесіть клей-піну.
12. Після повного висихання необхідно зрізати надлишки висохлої клей-піни. При виявленні порожнин нанесіть клей-піну повторно, дочекайтеся повного висихання і, при необхідності, видаліть повторно надлишки.
13. Валик клей-піни діаметром 15 мм має бути нанесений на всю поверхню стику елемента. При нанесенні не допускайте порожнечі.
14. Зафіксуйте елементи, що склеюються, тільки за допомогою акуратно вкрученого шурупа.
15. На змонтованих виробах розділіть усі шви з'єднань, звільнивши 2 мм завширшки та глибину від верхнього краю поверхні, для нанесення декоративно-реставраційної суміші “DarMix”.
16. Покрийте місця підготовлених стиків декоративно-реставраційною сумішшю DarMix шпателем, щільно вдавлюючи суміш у шов.
17. Після повного висихання декоративно-реставраційної суміші “DarMix” необхідно зачистити шліфувальною шкіркою всі стики та відреставровані місця.
18. Змонтовані елементи необхідно обов'язково прогрунтувати, використовуючи ґрунт рекомендований виробником для подальшого декоративного оздоблення.
19. Після завершення монтажу елементів виконується декоративне оздоблення фасаду. Це може бути фарбування акриловими фарбами різних кольорів та фактур, або оздоблення декоративною фасадною штукатуркою.

Рекомендації щодо з'єднання швів та їх реставрації:

  1. Стикувальний шов між елементами залишається в межах 2-2,5 мм. Весь обсяг шва з надлишком заповнюється клей-піною. Якщо стикувальний шов перевищує ширину 2,5 мм, необхідно розшити його більше 50 мм і підготувати для нього вставку з пінополістеролу для отримання необхідних зазорів.
  2. Декоративно-реставраційна суміш DarMix наноситься на попередньо розшиті стикувальні шви, шириною 2-2,5 мм і глибиною 2-2,5 мм. Збільшення глибини шва може розтріскувати у зв'язку з різним часом висихання верхнього і внутрішнього шару декоративно-реставрационной суміші, зменшення глибини шва може призвести до розгерметизації, т.к. виконуватиметься лише декоративна, а не захисна функція.
  3. Змонтовані елементи необхідно обов'язково прогрунтувати, пофарбувати чи нанести на них декоративну штукатурку.