Покриття для підлоги, на чому зупиниться?

Покриття для підлоги, на чому зупиниться?

У минулому інтер'єри наших квартир різноманітністю не відрізнялися. Рідко, переважно в квартирах кооперативних будинків, можна було побачити на підлозі паркет, та й то невисокої якості. Отримуючи житло у типовому будинку, щасливий новосел був змушений ходити у всіх приміщеннях своєї квартири лінолеумом.

Зараз переважна більшість квартир і здається «без оздоблення». Це розумно – господар не переплачує за убогі стандартні оздоблювальні та будівельні матеріали – сам вибирає, яким буде інтер'єр його житла. Дизайном квартир зараз займаються безліч фахівців, які допоможуть зробити інтер'єр неповторним і змусять різні елементи обробки - стелі, підлоги, штори, сантехніку і сходи - виглядати одним цілим.

покриття підлоги

Важко переоцінити переваги паркету. Це натуральний матеріал, він гарний. Якщо використовувати деревину різних порід, то малюнок паркету може бути різноманітним нескінченно. Саме тому його використовували здавна у палацах та бальних залах. При якісному укладанні та правильної експлуатації паркет дуже довговічний. Але він, звичайно, недешевий і іноді непрактичний для деяких приміщень квартири, наприклад, кухні.

Давайте спробуємо з'ясувати: які ж покриття для підлоги краще підходять для того чи іншого приміщення? За функціональним призначенням будь-яку квартиру можна розділити на три зони: робочі приміщення та зони проходів, вітальню та кімнати відпочинку. Почнемо з робочих приміщень та зон проходів.

Передпокій. З одного боку, передпокій – це своєрідна візитна картка будинку, саме тут Ваші гості отримують перше уявлення про квартиру та, побічно, про її господаря. Значить, підлога в передпокої має бути досить гарною. З іншого боку, тут осідає весь бруд, що приноситься нами з вулиці, передпокій - це та зона квартири, через яку ходять найбільше, і у взутті з набагато грубішою підошвою, ніж у домашніх тапочок, а, отже, і підлога в передпокої повинна бути досить міцним, стійким до пошкоджень і легко миється. То яке покриття краще вибрати для передпокою?

Прекрасним варіантом буде поділ передпокою на дві зони - перша, відразу після входу, обробляється ламінатом або керамічною плиткою. Тут господарі та гості роздягаються та залишають вуличне взуття. Решту передпокою можна викласти паркетом або масивною дошкою. Це рішення буде практичним і в той же час підвищить рівень вашого інтер'єру.

Ламінований паркет (або ламінат ) завойовує все більші симпатії споживачів. І це цілком обґрунтовано. Ламінований паркет - це одне з найміцніших покриттів для підлоги: він не боїться ударів, падінь важких предметів, стійкий до нагрівання, не псується від впливу води і навіть розчинників. Важливо й те, що ламінат – екологічно безпечний матеріал. Різноманітність кольорів (усі породи дерева, граніт та мармур різних відтінків) дозволяє йому органічно вписатися в будь-який інтер'єр. Таким чином, паркет, що ламінує , - хороший варіант низько бюджетного підлогового покриття для приміщень з високою прохідністю і навантаженням на підлогу.

До них може належати кухня. Тут підлога епізодично піддається падінню ножів, виделок, іноді буває - падає на підлогу і розбивається скляний та порцеляновий посуд. На підлогу кухні летять краплі розпеченого жиру зі сковороди. Кухнею, тому що це робоча зона, більше ходять, ніж по інших приміщеннях квартири. Все це кухонна підлога має витримати. Ламінат більше, ніж будь-який інший матеріал, відповідає цим вимогам.

Популярна як підлогове покриття для робочих приміщень і зон проходів і керамічна плитка . Вона надає більший простір для фантазії дизайнера, ніж ламінат через майже нескінченну різноманітність відтінків та малюнка. Але вона тендітніша, а отже менш стійка до механічного впливу. Якщо Ви, все ж таки зупините на ній свій вибір, то вибирайте плитку з шорсткою поверхнею. Якщо на гладку плитку потрапить вода, що не рідкість і у передпокої та на кухні, то ходити по ній буде майже так само складно, як по льоду. Це треба особливо враховувати, вибираючи плитку для ванної кімнати, де вона залишається, і цілком заслужено, найпопулярнішим покриттям для підлоги. Якщо вже згадана ванна, то слід зазначити, що тут не буде надмірністю тепла підлога (водяна або електрична).

Якщо передпокій доречно порівняти з візитною карткою квартири, то вітальня – це справжня особа Вашої оселі. Тут Ви приймаєте гостей, тут відбуваються всі урочистості Вашої родини. Тут, як у жодній іншій кімнаті, буде доречний паркет. Підлога з штучного паркету або масивної дошки може стати справжнім витвором мистецтва. Використання художнього паркету з різних порід деревини: від ясеню до венге зробить малюнок паркетної підлоги вітальнею неповторним. А сучасні технології виробництва мозаїчного паркету дозволяють отримати ідеальну точність і як наслідок прекрасний вигляд і довгий термін служби.

Можна настелити у вітальні та підлогу з паркетної дошки. Настилається паркетна дошка значно швидше, ніж штучний паркет, та й лакове покриття на неї вже завчасно нанесено виробником.

До цих пір у багатьох квартирах можна побачити на підлозі у вітальні килим. Швидше за все, така традиція пішла від бажання прикрасити убоге покриття для підлоги. Але якщо Ви вирішили настелити у вітальні паркет, то килим буде зайвим: він приховає малюнок паркету. Крім цього, килим з натуральної вовни у вітальні швидко витоптується, а синтетичний зовсім не підходить для ошатної кімнати Вашого будинку.

Кімнати відпочинку - це спальні та дитяча. Якщо у вас є прислуга або Вам самому не ліньки щодня пилососити, то цілком прийнятним рішенням для підлоги спальні може стати килимове покриття. Для босих ніг вони дуже зручні: м'які і теплі. Вони різноманітні по висоті та щільності ворсу, кольору та малюнку. Все це дозволяє гармонійно вписуватися в будь-який інтер'єр. Крім того, ворс килимового покриття приглушує звуки, що теж важливо для спальні. Але якщо для Вас важлива практичність і довговічність, то постіль у спальні покриття з натурального дерева. Оскільки це не парадна кімната, його малюнок може бути менш химерним і спокійнішим. Прекрасно підійде паркетна дошка . А для комфорту босих ніг натуральна деревина підходить не гірше за килимові покриття.

Для дитячої , може добре підійти паркет, що ламінує . Звичайно, за умови, що Вас не бентежить ненатуральність цього матеріалу. Дитина проводить на підлозі значний час, а стійкість до температурних впливів дозволяє настилати ламінат на теплу водяну або електричну підлогу. Знову ж таки, стать дитячої має бути стійкою до різних впливів. Дитина може проливати на підлогу воду і фарби, відчувати її на стійкість до ударів, катати по ній машинки, сама кататися на цих машинках, якщо їх розмір це дозволяє. Всі ці експерименти стать дитячої має витримати. Можна, звичайно, постелити в дитячій та килимове покриття – дитині буде приємно і затишно на ній грати, але знову постає проблема їх очищення від пилу та бруду та пролитої фарби.

Ще один важливий момент - стики між різними покриттями для підлоги . Як повинні з'єднуватися, припустимо, керамічна плитка та паркетом? Для цього призначені спеціальні поріжки. Вони є у перерізі букву «Т». "Ніжка" цієї літери вставляється в зазор між покриттями, а "капелюшок" прикриває їх краї, забезпечуючи одночасно технологічні зазори. Якщо ж не хочеться використовувати пороги, можна встановити коркові компенсатори, які можуть бути тоновані в колір покриття, і не будуть виступати. Стик у разі може бути навіть криволінійним.

У цій статті розглянуто лише загальні моменти, які треба враховувати під час вибору покриття для підлоги тієї чи іншої кімнати. При прийнятті остаточного рішення, Вам варто порадитись з Вашим дизайнером чи архітектором. Він допоможе вибрати не тільки вид покриття для підлоги, але і колір, і малюнок, з урахуванням стилю приміщення, складу сім'ї та побажань кожного її члена. Підібране майстром покриття гармонійно впишеться в інтер'єр і створить максимальний комфорт.