Вибираємо плінтус

Вибираємо плінтус

Отже, плінтус - це планка, що закриває щілину між стіною та підлогою. Однак будь-яка планка сьогодні може бути виготовлена з різних матеріалів, і мати різні експлуатаційні якості. Сучасний плінтус може бути виконаний як "за традиційною рецептурою" - з деревини, так і за сучасним рецептом - із пластику.

Дерев'яний плінтус

Плінтус , виконаний з масиву дерева та шпону застосовується для обрамлення паркетних та ламінатних підлог, основа конструкції зазвичай виконується з ялинового або соснового масиву, яка зверху вкрита шпоном із цінних порід дерева. Крім того, можливе виготовлення цілком з масиву (дуба, ясена, вишні та ін.). Деякі моделі можуть бути обладнані каналом під кабель.

У дерев'яного плінтуса є як переваги, так і недоліки. Безперечною і найбільш очевидною перевагою дерев'яного плінтуса є його "шляхетне" походження та екологічна чистота. Так само не маловажним плюсом є довговічність та міцність дерев'яних виробів.

Що ж до недоліків, то найбільшої критики дерев'яний плінтус удостоївся за свою високу ціну, яка робить раціональним його використання тільки з дорогим покриттям для підлоги, наприклад, штучним паркетом. Дерев'яні плінтуси (шпонкові та масивні) найчастіше просто приклеюються до рівної, чистої та сухої стіни.

Пластиковий плінтус

Найсерйознішим конкурентом дерев'яним плінтусам є пластиковий аналог. Позиція, яку займає на ринку пластиковий плінтус настільки сильна, що на цьому продукті ми зупинимося докладніше.

плінтус

Пластиковий плінтус виготовляють із спіненого ПВХ і застосовують для обрамлення ламінованого, лінолеумного та килимового покриття для підлоги.

Більшість пластикових плінтусів формою та розміром нагадують дерев'яні плінтуси . З тильного боку вони мають кріпильні канали і нішу для дроту. Пластикові плінтуси для ковроліну та побутового лінолеуму часто мають паз з лицьового боку, куди вставляють стрічку ковроліну або лінолеуму, відрізану від основного рулону, в результаті чого досягається фактурна та кольорова єдність плінтуса та покриття для підлоги. Пластиковими також бувають плінтуси-планки, вони просто клеяться до стіни клейкою стрічкою, якою забезпечена тильна сторона такого плінтуса.

Сьогодні пластикові плінтуси – незамінна деталь обробки, їх переваги перед дерев'яними плінтусами очевидні. Вони не потребують додаткової обробки (ошкурювання, фарбування), мають абсолютно гладку поверхню, не вимагають особливого догляду, стійкі до впливу засобів побутової хімії, довго служать, дуже естетичні.

Якісний плінтус виготовляють із жорсткого спіненого полівінілхлориду. За рахунок спінювання він має малу вагу, а спеціальний хімічний склад робить його стійким до дії ультрафіолету, вологи, олій та розчинників. При негативних температурах (нижче -5оС) стає крихким, тому рекомендується використовувати його для внутрішніх оздоблювальних та ремонтних робіт. Плінтус добре обробляється (пилиться, ріжеться і т.п.), при незначному нагріванні (близько +70оС) стає пластичним і набуває будь-якої заданої форми.

Наявність асортименту виробника допоміжних аксесуарів (зовнішні, внутрішні, торцеві та стикувальні куточки, кріпильні кліпси) полегшує монтаж та стикування плінтуса на кутах, дозволяє уникнути запилювання та точного підганяння його по довжині, а також надати закінченого вигляду приміщенню.

Серед переваг пластикових виробів можна відзначити високу вологостійкість, завдяки чому плінтус не піддається корозії та гниття. Також при перепадах температури та вологості у приміщенні пластиковий плінтус зберігає свою форму та розміри, що дозволяє використовувати їх у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Як недоліки зазвичай називають недостатню міцність і довговічність, в порівнянні з дерев'яними побратимами.

Пластикові плінтуси легко встановлюються. Пластиковий плінтус монтується прихованим чином з використанням кріпильних каналів, прокладених з тильного боку. Стіна, до якої він кріпиться, обов'язково має бути рівною. Як правило, до стіни кріпиться невидима частина конструкції – або несуча планка, або спеціальні елементи кріплення – кліпси. Потім вставляється верхня декоративна частина в паз прихованого елемента кріплення.

"Кліпси" поставляються в комплекті з дюбелем та шурупом. При рівних стінах проміжок між кліпсами становить 50 см, якщо стіна має локальні нерівності, кліпси встановлюються частіше, таким чином, щоб плінтус не відривало від стіни. Виробники рекомендують використовувати тільки фірмове кріплення, так як аналогічне кріплення іншого виробляється, наприклад, з листової сталі не володіє достатньою жорсткістю і пружністю. Це призводить до відриву плінтуса від стінок після нетривалого терміну експлуатації.

плінтус

Монтаж кліпси дуже простий:
кліпса ставиться на готову, чисту підлогу і присувається до стіни; олівцем відзначається місце на стіні для отвору; свердлиться отвір діаметром, що відповідає діаметру дюбеля; дюбель вставляється в отвір і кліпса кріпиться на шуруп.

Після того, як усі кліпси встановлені таким чином, плінтус встановлюється простим натисканням. Таким чином, зовнішня площина плінтуса залишається абсолютно гладкою, незіпсованою капелюшками цвяхів або шурупів. Такий плінтус можна використовувати неодноразово, його поверхня завжди буде як нова.

Плінтус із МДФ

І, нарешті, третій варіант плінтуса може бути виготовлений із МДФ. Він застосовується для обрамлення ламінатних та лінолеумних підлог , можливе також застосування як завершальне оздоблення стін, облицьованих декоративними панелями на основі МДФ.

плінтус

Серед переваг плінтусів із МДФ : невисока ціна, стійкість до проникнення вологи та виникнення стійких забруднень, впливу ультрафіолету. МДФ-плінтуси не притягують пил та вважаються гігієнічними. Їхнє безхмарне існування затьмарює лише крихкість, або, як завуальовано кажуть виробники, недостатня стійкість до поверхневих пошкоджень.

Плінтус із МДФ кріпиться на рівну стіну за допомогою скоб у формі гачків, на які щільно надівається плінтус . Кінцеві зрізи плінтуса закриваються пластиковими заглушками, а кутові стики "куточками". Завдяки такому кріпленню, при подальшому ремонті плінтус можна знімати, а потім знову ставити на місце.

Одним із видів плінтусів можуть вважатися монтажні короби, які не рідко тягнуться по периметру приміщення. Вони є каналами для прокладання різних видів проводів і кабелів. Їх застосування раціонально в тому випадку, якщо в будинку необхідно прокласти велику кількість проводів різного призначення та різного перерізу (електричних, телефонних, телевізійних, комп'ютерних).

Монтажні короби виготовляються з ПВХ та алюмінію, відрізняються великою кількістю типорозмірів та секцій, що дозволяє прокласти кабелі різного призначення та перерізу в окремих каналах, підвищуючи тим самим безпеку електропроводки. Форма коробів також різна. Вони можуть бути прямокутними та кутовими для монтажу в кутах стін, під стелею або під навісними шафами. І насамкінець слід зазначити, що монтаж плінтуса здійснюється після завершення укладання покриття для підлоги. Замінити плінтус можна у будь-який момент без заміни існуючого покриття для підлоги. Залежно від виду підлогового покриття і загального стильового рішення приміщення вибирають матеріал виготовлення плінтуса. З погляду догляду будь-який плінтус дуже не вибагливий. Під час збирання плінтус протирають вологою ганчіркою. Сильні забруднення видаляються за допомогою миючих засобів, що не містять абразиви та розчинники. При догляді за дерев'яним плінтусом слід уникати надмірного зволоження, а також потрапляння абразивних речовин та розчинників. Пил протирають сухим або трохи вологою тканиною або видаляють.