Як вибрати якісний ламінат: топ-5 рекомендацій

Як вибрати якісний ламінат: топ-5 рекомендацій

Погодьтеся, покриття для підлоги - важлива частина будь-якого приміщення, будь то звичайна житлова кімната або офіс компанії. Воно є повноцінною складовою інтер'єру, а значить, до його вибору варто підійти не менш відповідально, ніж до придбання предметів меблювання та інших елементів декору. Здавалося б, що може бути простіше: піти до торгового центру чи замовити через Інтернет товар у потрібній кількості? Але сьогодні в цьому сегменті ринку представлена така кількість продукції, що навіть досвідчені покупці та професійні дизайнери іноді мають труднощі при покупці.

І все ж визнаним «чемпіоном» серед покриттів для підлоги по праву вважається ламінат. Покупці полюбили його за естетичний вигляд, довговічність, легкість монтажу (Click або Lock замки) та величезну різноманітність дизайнерських рішень. Матеріал може імітувати дерев'яну, кам'яну або будь-яку іншу поверхню, а за довговічністю та міцністю з ним може зрівнятися хіба що керамічна плитка або натуральний камінь.

Купити ламінат у Києві , як і в інших містах України, сьогодні не становить жодної проблеми. Набагато складніше не «промахнутися» з вибором і не придбати неякісну підробку – а на ринку зустрічається і така продукція, яка не відповідає європейським нормам та стандартам. На що дивитися та як вибирати, ми розповімо Вам сьогодні. Приділіть хвилинку прочитанню статті перед тим, як оформляти замовлення – і нові підлоги будуть гарні не лише зовні, а й за своїми експлуатаційними характеристиками.

Вчимося читати… специфікацію до товару!

Те, що на етикетці до виробу та опис товару вказуються важливі характеристики, знаємо ми всі. Але як часто ми читаємо ці відомості, а найголовніше, розуміємо написане? Більшість покупців орієнтується лише на ціну продукції та її зовнішній вигляд, забуваючи про інші, набагато важливіші, характеристики. На що ще потрібно звернути увагу перед покупкою?

  • Для кожного типу приміщень призначено свій клас ламінату. Де Ви збираєтесь стелити підлогу? Якщо покриття призначене для побутового використання, тобто Ви плануєте оновити з його допомогою інтер'єр будинку чи квартири, то вибирайте матеріал класу 21, 22 або 23. Якщо ж Ви плануєте декорувати за його допомогою підлоги в офісі, фітнес-клубі чи шкільному кабінеті, то потрібний матеріал з більшою зносостійкістю та запасом міцності, призначений для комерційного використання, – класу 31, 32 або 33.
  • Не менш важливі умови експлуатації: для приміщень з підвищеною вологістю необхідно купувати ламінат зі спеціальним вологостійким покриттям. Простий матеріал може пережити без видимих наслідків лише кілька годин контакту з водою.
  • Зверніть увагу і на товщину плитки – чим вона більша, ніж кращі її показники удароміцності та поглинання звуку. До того ж покриття товщиною 6-7 мм монтувати складніше, ніж аналогічне, але має товщину 10-12 мм.
  • Не забудьте поцікавитися у консультанта і про стійкість до подряпин. За цю ознаку відповідає захисне покриття: чим більше в ньому вміст корунду, тим довше Ваша нова підлога протримається без смуг та подряпин.
  • На нормальний рівень вмісту формальдегіду у виробі вказує позначка Е1 – це означає, що товар відповідає європейським стандартам екологічності та безпеки для здоров'я людини.

Усього п'ять порад. П'ять рекомендацій, які Вам підкажуть, як вибрати якісний ламінат. Скористайтеся ними перед тим, як купувати товар, що сподобався, – і Вам не доведеться турбуватися про заміну підлоги довгі роки!