Селекції масивної та паркетної дошки

Селекції масивної та паркетної дошки

Селекція – це зовнішній вигляд малюнка-візерунка, текстури деревини та наявність особливостей цієї породи деревини. Дерево це природний матеріал і кожна дошка неповторна. Тому, одна або дві дошки (зразки) дають мало повне уявлення. На зразках може бути всіх природних особливостей деревини, притаманних даної породи дерева.

Наведемо критерії для паркетної та масивної дошки по селекції. Зауважимо, що кожен виробник має індивідуальні критерії та види селекції. Ми наведемо основні.

Рустік (Rustik)

рустик паркетна дошка

Змішане розпилювання; без підбору з текстури деревини; без підбору за тоном деревини (допускаються значні перепади кольору між плашками); ненормована наявність звичайних та чорних сучків діаметром до 6мм.; допускається наявність білої заболоні максимум до 1/5 розміру ширини чи довжини дошки.


 

Натур (Natur)

натур паркетна дошка

Здебільшого тангенціальний розпил та радіальний (з серцевинними променями); без підбору з текстури деревини; досить хороший підбір за тоном деревини (не значний розкид кольорової гамі між паркетними плашками); допускається наявність звичайних сучків діаметром до 2мм, практично без чорних сучків; допускається наявність білої заболоні.

 

Селект (Selekt)

натур паркетна дошка

Здебільшого радіальний (з серцевинними променями) і поздовжнє тангенційне розпилювання; наявність дрібних, середніх та великих серцевинних променів; відносний підбір по малюнку-візерунку текстури деревини - волокна деревини йдуть уздовж дошки, плавні хвилясті відхилення волокон від поздовжньої осі не враховуються; досить хороший підбір за тоном деревини - незначний розкид кольорової гамі між дошками; сучки не допускаються; заболоні не допускаються.
 

Радіал (Radial)

Тільки радіальне розпилювання; наявність дрібних, середніх та великих серцевинних променів; досить хороший підбір по малюнку-візерунку текстури деревини-волокна деревини йдуть строго вздовж паркетної плашки, можливі плавні та хвилясті відхилення волокон від поздовжньої осі максимум до 10мм по ширині плашки; досить хороший підбір за тоном деревини - незначний розкид кольорової гамі між паркетними плашками; сучки не допускаються; заболоні не допускаються.